Netflix Eylül 13, 2022 8:54

Netflix Türkiye Bir Zam Daha Yaptı!

Netflix Türkiye Bir Zam Daha Yaptı!

Film ve dizi izlemek için artık güzel bir gelire sahip olmanız gerekiyor. Netflix Türkiye bugün sürpriz bir zam haberi ile bizi uyandırdı.

Türkiye’de yaşanan enflasyon ve yabancı para birimlerinin TL karşısında sürekli değer kazanması yabancı yatırımcıları etkilemeye devam ediyor. Apple bunu biz geçtiğimiz hafta güzel bir şekilde hissettirmişti. iPhone fiyatlarını Allahuekber Dağları’na çıkaran Apple’dan sonra bir zam haberi de Netflix Türkiye ekibinden geldi.

Bu yıl zam yapan Netflix, bugün bir zam daha yaparak en üst paketini 100 TL’ye bir adım daha yaklaştırdı. Netflix Türkiye yılın başında Temel paket için 26,99 TL, Standart paket için 40,99 TL, Özel paket içinse 54,99 TL ücret talep ediyordu.

Bu yılın ortalarında zam gelmiş ve fiyatla Temel paket 37,99 TL, Standart paket 57,99 TL, Özel paket ise tam 77,99 TL fiyata sahip olmuştu. Bugün ise bir zam daha aldı. Temel paket 45,99 TL, Standart paket 69,99 TL, Özel paket ise tam 93,99 TL oldu.

Netflix‘in dolar kuru karşısında yine insaflı davrandığını söyleyebiliriz. Eğer kurlara göre çevrilecek olsaydı Temel Paket 180 TL ve Özel Paket ise 360 TL olacaktı. Bu konuda Netflix’in yapabileceği hiçbir şey yok. Kurlardaki bu yükseliş devam ettiği sürece firmalar fiyatlarına mecburi olarak zam yapacak.

Bu fiyatlardan sonra üye sayısında ciddi bir düşüşün yaşanacağı ortada. Ancak dediğimiz gibi firmaların yapacak bir şeyi kalmadı artık.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.