Apple Eylül 13, 2022 10:51

iPhone 15 Ultra Şimdiden Konuşulmaya Başlandı

iPhone 15 Ultra Şimdiden Konuşulmaya Başlandı

Apple görünüşe bakılırsa gelen yıl iPhone serisinde bir Ultra modele yer verecek. Telefonun iPhone 15 Ultra ismiyle çıkış yapması bekleniyor.

Apple gelen haberlere bakılırsa iPhone serisinde radikal adımlar atmaya devam edecek. Bu yıla baktığımızda iki yıldır tanıtılan mini model tanıtılması ve bunun yerine tam tersi Pro Max ile aynı ekran boyutuna sahip “Plus” modeli duyuruldu. Apple ayrıca bu yıl ki iPhone 14 serisinde standart ve Pro modeller arasındaki donanım farkını daha da açtı. iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modellerinde A15 Bionic işlemcisi kullanılırken, Pro modeller ’i gördük. Bloomberg’e göre Apple gelecek yıl ki iPhone serisinde Pro modeller arasındaki donanım farkını da açmaya başlayacak. Serinin tepesindeki model iPhone 15 Ultra ismini alabilir.

iPhone 14 Pro Max ve iPhone 13 Pro Max

iPhone 15 Ultra En Güçlü Model Olacak

Bloomberg’den Mark Gurman’ın aktardıklarına göre Apple iPhone serisinde isimlendirmeyi değiştirecek. iPhone15 Pro Max’in yerine bir Ultra model tanıtılacak. Bu modelin ilk kez periskop kameraya sahip olacağı ve Dynamic Island işlevlerinin yer aldığı delikli bir ekranla geleceği belirtiliyor. Kaynak ayrıca iPhone 15 serisiyle birlikte Apple’ın Lightning portu yerine USB Type-C bağlantı noktasına geçiş yapacağını aktarıyor.

Apple’a yakınlığıyla bilinen Analist Ming-Chi Kuo da bir süre önce Apple’ın iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerinde büyük değişiklikler yapacağını söyledi. Ayrıca iPhone 15 serisinin Hindistan ve Çin’de aynı anda üretileceğine dair iddialar da mevcut. Bu durum gerçekleşirse ilk kez yeni iPhone’lar Çin ve Hindistan’da aynı anda üretime girmiş olacak.

iOS 16 Güncellemesi Çıktı! iPhone Sahipleri Müjde!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.