Android Eylül 13, 2022 20:48

iPhone 14 Pro’daki Dynamic Island Android’e Geldi!

iPhone 14 Pro’daki Dynamic Island Android’e Geldi!

Apple’ın iPhone 14 Pro serisi ile sunduğu Dynamic Island özelliği Android’e çoktan portlanadı bile. Apple öylece bakakaldı.

Apple’ın yeni gözdesi iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max, Dynamic Island olarak açıklanan yeni bir özellik ile karşımıza çıktı. Çentiği efektif olarak kullanmak isteyen Apple, animasyonlar ve yazılımsal destek ile TrueDepth kamera sistemini başarılı bir şekilde gizlemeyi başardı. Ancak bu göründüğü kadar zor bir şey değilmiş.

iPhone 14’ün yeni özelliği bugün Android telefonlara portlanadı. Xiaomi telefonda denenen bu özellik sıradan bir geliştirici tarafından yapıldı. MIUI arayüzüne tema olarak yüklenebilen bu yenilik oldukça başarılı çalışıyor diyebiliriz.

Aşağıdaki videodan hem selfie kamerasının ekrandaki deliğinin hem de uyarıları ve ses çalma kontrollerini tutan küçük siyah kapsülün ekranın sol üst köşesinde nasıl olduğunu görebilirsiniz. Bildirim veya oynatma panelini genişlettiğinizde siyah zemin nedeniyle delik görünmüyor.

Konunun yaratıcıları tarafından belirtildiği gibi, şu anda Xiaomi tarafından inceleniyor. Onaylanırsa, kısa süre içinde MIUI Temaları uygulaması aracılığıyla erişilebilir olacak. Telefona herhangi bir Root yapmadan bu özelliği tema ile kullanabilmek Apple’ın büyük bir iş yapmadığını açıkça gösteriyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.