Asus Eylül 13, 2022 13:55

Asus Zenbook Pro 14 Duo OLED Tanıtıldı, Çift Ekranlı Canavar

Asus Zenbook Pro 14 Duo OLED Tanıtıldı, Çift Ekranlı Canavar

Bilgisayar devi Asus, dünyanın ilk dokunmatik panelli çift ekranlı dizüstü bilgisayarını tanıttı. İşte ürünün tüm detayları.

Asus’un dizüstü bilgisayar pazarında nasıl bir pazar payına sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. İnovasyona yoğun önem veren şirket, benzeri olmayan ürünlerini de geliştirmeye devam ediyor. Şimdi ise şirketten yeni bir laptop modeli geldi. Kayıtlara Asus Zenbook Pro 14 Duo OLED ismiyle geçen dizüstü bilgisayar, dünyanın ilk 14.5 inç büyüklüğünde, 2.8K çözünürlüğünde ve 120Hz yenilemeli OLED panelli çift ekranlı laptopu olma unvanını taşıyor. Gelin ürünün detaylarına göz atalım.

Asus Zenbook Pro 14 Duo OLED Özellikleri ve Fiyatı

Sınıfının ilki olan Zenbook Pro 14 Duo OLED’in birincil ekranı yukarıda belirttiğimiz üzere 14.5 inç büyüklüğünde, 2.8K çözünürlüğünde ve 120Hz yenilemeli OLED panelden oluşuyor. İkincil ekranı ise 12.7 inç büyüklüğünde. Bilgisayarın sahip olduğu özel bir menteşe sayesinde ekran, 20 milimetreye kadar yükselme ve 12 dereceye kadar yatabilme özelliklerine sahip.

Üretkenlik odaklı olan dizüstü bilgisayarın ikincil ekranı Asus Pen 2.0 gibi kalemleri de destekliyor. Dizüstü bilgisayar soğutma tarafında eskiye göre çok fazla hava akışı sağlayan Aktif Aeorodinamik Sistem Ultra (AAS Ultra) teknolojisine sahip. Böylece dizüstü bilgisayar, ısınmadan işlemlerinizi yürütebiliyor.

Dizüstü bilgisayarın teknik tarafında ise 5.0GHz saat hızında çalışan 12. nesil Intel Core i9-12900H işlemci görüyoruz. GPU tarafında ise RTX 3050 Ti modeli mevcut. 32GB’a kadar RAM ve 2TB’a kadar PCIe 4.0 SSD seçenekleri de mevcut. Ürün 1.700$ fiyat etiketiyle piyasaya sürüldü. Ülkemize gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.