Akıllı Telefon Eylül 12, 2022 18:09

Xiaomi 12S Ultra’nın Maliyeti Hesaplandı! İşte Fiyat ile Arasındaki Fark

Xiaomi 12S Ultra’nın Maliyeti Hesaplandı! İşte Fiyat ile Arasındaki Fark

Bir Xiaomi 12S Ultra akıllı telefonu oluşturmak Xiaomi’ye ne kadara mal oluyor? Uzamanlar Xiaomi 12S Ultra’nın maliyetini hesapladı.

iPhone 14 ve Mate 50 serileri tanıtılsa da, Xiaomi 12S Ultra hala gündemde kalmayı sürdürüyor. Xiaomi’nin Çin’e özel amiral gemisi telefonu devasa 1 inçlik sensörü, oyun performansı ve şık tasarımıyla epey bir göz doldurdu. Uzmanlar şimdi 12s Ultra’nın maliyetini hesaplamaya gitti. Counterpoint Research tarafından yayınlanan raporda telefonun en pahalı bileşenin hangisi olduğu ve telefonun toplamda Xiaomi’ye ne kadara mal olduğu gözler önüne seriliyor.

Xiaomi 12S Ultra Ne Kadara Mal Oluyor?

Rapora göre telefonun 8GB RAM + 256GB versiyonu fabrika montajı da dikkate alındığında 516 $‘a mal oluyor. Snapdragon 8+ Gen 1 ve telefondaki diğer işlemcilerin Xiaomi’ye maliyeti 128 $ olarak açıklandı. Ekran 89 $’a mal olurken, kamera sensörleri içinse 79 $ ödeniyor. Ayrıca bellek yongalerı 58 $, antenli radyo modülü ise 24 $’a mal olmakta. Xiaomi 12S Ultra’nın işlemci birimi Qualcomm, ekranı ve LPDDR5 RAM modülleri Samsung’dan, kamera sensörleri ise Sony’den temin ediliyor.

Xiaomi 12S Ultra’nın maliyeti toplamda 516 $’ı bulsa da, bunun içerisinde Ar-Ge ve nakliye giderleri yer almıyor. Xiaomi’nin telefon için Sony ile birlikte geliştirdiği 1 inçlik sensör için 15 milyon $ harcandığı açıklandı. Son olarak Xiaomi’nin telefonun 8GB RAM + 256GB’lık versiyonunu 896 $‘dan sattığını hatırlatalım.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.