Çinli Otomobil Devi Türkiye Pazarına Giriş Yapıyor!

Dünyada oldukça sevilen Çinli otomobil devi Chery, ülkemize nihayet giriş yapıyor. İşte dev yatırımın detayları karşınızda.

Çinli otomobil devi Chery, geçtiğimiz aylarda ülkemiz otomobil pazarına giriş yapacağını açıklamıştı. Şimdi ise şirket ülkemizdeki yeni planlarını açıkladı. Gelin heyecan verici bu gelişmenin tüm detaylarına göz atalım.

Chery, Ülkemizde Hem Satış Hem de Üretim Yapacak!

Geçtiğimiz aylarda Çinli otomobil üreticisi Chery, Türkiye pazarına yöneleceğini açıklamıştı. Şimdi ise şirketten yeni ve resmi açıklama geldi. Chery Automobile Türkiye Başkan Yardımcısı Zhenghai Mei tarafından yapılan açıklamalar, Chery’nin ülkemize kesin olarak giriş yapacağını doğruladı.

Mei, Türkiye pazarına giriş için 5 yıllık planlarının olduğunu söyledi. İlk süreçte şirket, üç farklı otomobilini ülkemiz otomobil pazarına sunacak. Bu modeller sırasıyla Omoda 5, Tiggo 7 Pro ve Tiggo 8 Pro olacak. Benzinli ve içten yanmalı olan bu modeller, 1.6 litrelik motor hacmine sahip olacak. Ancak şirket, yalnızca bu modellerle sınırlı kalmayacak. İlerleyen süreçlerde daha farklı modeller de gelecek. Bunların elektrikli otomobiller olduğu da açıklandı.

Chery’nin Türkiye’ye gelmesi yalnızca satış operasyonlarını içermeyecek. Mai’nin açıklamalarına göre Chery, ülkemizde bir üretim üssü kuracak. Şirket ülkemizde bir fabrika inşa edecek. Bu fabrikada üretilen araçlarını da Avrupa pazarında satacak.

Otomobil devlerinin ülkemiz pazarına büyük yatırımlar yapması ekonomi açısından oldukça yararlı olacak. Umarız şirket bu hamlesini kararlılıkla sürdürür. Chery’nin operasyonlarına 2022 yılının sonunda başlayacağı bildirildi.

Başa dön tuşu