Kripto Para Eylül 12, 2022 11:58

Bitcoin Google Aramalarında Dibi Gördü

Bitcoin Google Aramalarında Dibi Gördü

Kripto paralara olan ilgi azalmaya başladı. Bitcoin satın al araması Google aramalarında dibi gördü. Peki, bu neden oldu?

Kripto para borsasında çalkantıların yaşanması yatırımcıları doğal olarak olumsuz etkiledi. Bitcoin, yılın başından beri fiyatı düşüyor. Ancak 9 Eylül’de BTC, 20.000 doların üzerine çıktı ve bu da yatırımcı ilgisini önemli ölçüde artırdı.

Sonbaharın ilk ayından önce, Google’da “bitcoin satın al” ifadesi için yapılan arama ilgisi iki yılın en düşük seviyesine ulaştı. Arama etkinliğinin bölgelere göre dağılımı, en yüksek arama sayısının 100’lük en yüksek popülerlik puanıyla Nijerya’dan geldiğini ve onu 33’te Gana’nın izlediğini gösteriyor. Kamerun 30 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

ABD Adalet Bakanlığı
ABD Adalet Bakanlığı

Genel olarak, Bitcoin’e olan genel ilgi düştü, bu da varlığın Kasım 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse %70 oranında düzeltme yapmasına bağlanıyor. Kripto para borsalarında bu sert düşüş ve çıkışlar yatırımcıların farklı araçlar aramasına neden olacak gibi görünüyor.

Geleceğin para birimi diye lanse edilen bu para birimlerinin uzun soluklu olmayacağı aşikar. Google’ın arama trendlerinden de düşen kripto para birimleri bakalım yıl sonuna kadar nasıl bir ivme yakalayacak?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.