iPhone Eylül 11, 2022 17:52

iPhone 14 Plus Satmıyor! Apple Şokta!

iPhone 14 Plus Satmıyor! Apple Şokta!

Apple’ın ekranı büyütmek dışında yenilik eklemediği iPhone 14 Plus satışları beklendiği gibi gitmiyor. Haklı olarak bu model satılıyor.

Apple, Cuma günü iPhone 14 serisi için resmi olarak ön sipariş almaya başladı. Talep, önceki yıllarda olduğu gibi oldukça güçlüydü. Ancak beklendiği gibi iPhone 14 Plus modeli Apple’ın satışının en zayıf olduğu nokta oldu.

En popüler sürümlerin iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olduğunu belirtelim. İlk parti 30 dakikadan daha kısa bir sürede tamamen tükendi ve telefonların teslim tarihi Ekim ayının sonuna veya Kasım ayının başına taşındı.

Daha az popüler olan temel iPhone 14 şu anda ön sipariş için mevcut. Müşteriler, ana modelleri 16 Eylül’de resmi olarak teslim alabilecek. iPhone 14 Plus modeli hakkında yeni bir bilgi bulunmasa da bunun en az popüler olan model olduğu biliniyor. Çin’deki siparişlerin yalnızca yaklaşık %5’i bu modele ait.

Açıklamalara göre; iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için en popüler renk seçenekleri koyu mor ve gümüş oldu. Altın rengi en az popüler seçenek olmaya devam etti. Her yıl, birçok satıcı yılın bu zamanından yararlanmak için bekliyor. Çinli kaynaklar, halihazırda birçok anlaşmanın mevcut olduğunu iddia ediyor.

iPhone 14 Plus

Tianfeng International Securities analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Çin’deki ön siparişlerin yaklaşık %85’i iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için. Aynı zamanda, siparişlerin yalnızca yaklaşık %5’i iPhone 14 Plus için. Apple’ın yenilik sunmadığı Plus modeli beklendiği gibi firmanın satışının en düşük olduğu model olacak. Apple’ın bunun böyle olacağını bilmesi gerekiyordu. iPhone 13 ile aynı işlemciyi kullanan yeni ana modellerde en büyük fark 6 GB RAM’in kullanılması…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.