Akıllı Telefon Eylül 11, 2022 9:50

Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro Tüm Renkleriyle Karşımızda!

Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro Tüm Renkleriyle Karşımızda!

Ekim ayında resmi duyuruları gerçekleşecek Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nun tüm renkleri gün yüzüne çıktı. Telefonlar üç renkte çıkış yapacak.

Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro modellerinin nasıl bir görünüme sahip olacağını aylar öncesinden bizlere gösterdi. Bir kez daha yatay kamera şeridiyle çıkış yapacak olan telefonlarda bu alanın elden geçirildiğini ve görünümün daha soft bir hale getirildiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Öte yandan Google geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuru ile Pixel 7 serisinin 6 Ekim tarihinde tanıtılacağını açıkladı. Önümüzde hala dört haftalık bir süre var ve telefonlara dair sızıntılar gelmeye devam ediyor. Son olarak telefonların renk seçenekleri ortaya çıktı. Hem Pixel 7 hem de Pixel 7 Pro üç renk seçeneğiyle çıkış yapacak. Pixel 7 koyu gri, beyaz ve açık yeşil renklere sahipken, Pixel 7 Pro’da ise renkler koyu gri, beyaz ve yeşil-gri şeklinde.

Google Pixel 7 ve Pixel 7 Özellikleri

Gelelim Pixel 7 serisinin şu an kadar ortaya çıkan teknik detaylarına. İşlemciden başlayalım. Her iki telefon beklendiği gibi Google tarafından özelleştirilen ikinci nesil Tensor işlemciden güç alacak. Pixel 7’de Full HD+ çözünürlüğünde ve 90Hz tarama hızına sahip AMOLED ekran yer alacak. Pixel 7 Pro’daki ekran ise 2K çözünürlüğünde olup 120Hz tarama hızında çalışacak. Telefonların ikisi de Android 13 sürümüyle çıkış yapacak.

Sızdırılan görsellerden da anlaşıldığı üzere Pixel 7’de iki, Pixel 7 Pro’da üç arka kamera yer alacak. Pixel 7’nin ana kamerasında Samsung’un 50 megapiksel çözünürlüğünde GN1 adlı sensörünü göreceğiz. Telefonda ayrıca 12.3 megapiksel ultra geniş açılı Sony IMX381 sensör yer alacak. Pixel 7 Pro modelinde ise bu iki kameraya ek olarak 48 megapiksel çözünürlüğünde Samsung GM1 sensörlü telefoto kamera kullanılacak. 

Tensor G2 Pixel 7 Ailesine Güç Verecek

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.