Mobil Eylül 11, 2022 15:53

Google Katlanabilir Cihazları için Düğmeye Bastı! İşte Detaylar

Google Katlanabilir Cihazları için Düğmeye Bastı! İşte Detaylar

Teknoloji devi Google, katlanabilir cihazları için hazırlık aşamasına geçti. Cihazlar arasında bir sürpriz model daha var. İşte detaylar.

Teknolojinin bir numaralı ismi Google, katlanabilir cihazları üzerinde çalışıyordu. Uzun süredir sızıntılarda ve tartışmalarda konusu geçen bu cihazların ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmiyordu. Ancak son gelen bir sızıntı ile Google’ın iki katlanabilir modelinin yolda olduğu ortaya çıktı. Peki bu katlanabilir cihazlar hangi modelleri içerecek? Gelin detaylara göz atalım.

Katlanabilir Google Pixel Telefon ve Pixel Pro Tablet Yolda!

Google, Android 13 sürümünün üç aylık beta sürümünü geçtiğimiz günlerde yayınladı. Bu sürümün üzerinde veri madenciliği yapan kişiler ise Google’ın yeni modelleri hakkında bilgilere ulaştı. Android 13 sürümünün kodları araştırıldığında, ortaya iki adet cihaz ortaya çıktı.

Bilgilerde, Google Pixel telefon ve Google Pixel Pro isimli bir tabletin isimleri ortaya çıktı. Bu iki cihazın katlanabilir olduğu da anlaşıldı. Telefonun “Felix” kod adına da sahip olduğu belirtildi. Kaynağa göre katlanabilir Pixel telefon, çift kamera sistemine sahip olacak.

Google Pixel Fold

Bu kameralardan birincisi 64 Megapiksel çözünürlüğünde Sony IMX787 sensör olacak. İkinci sensör ise Samsung S5K3J1 telefoto lens olacak. Selfie lensinde ise 8 Megapiksel çözünürlüğünde Sony IMX355 kamera yer alıyor.

Tablet tarafında ise kod adı “t6pro” veya “tangorpro” olan bir katlanabilir tablet ortaya çıkarıldı. Ancak kaynak bu kod adlarının ya bir tablete işaret ettiğini ya da iki farklı tabletin kod adı olduğunu aktardı. Google’ın katlanabilir modelleri için heyecan yükselirken yeni gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.