Oyun Haberleri Eylül 11, 2022 13:55

Assassin’s Creed Mirage Duyuruldu, İşte Efsanenin Çıkış Tarihi ve Fiyat

Assassin’s Creed Mirage Duyuruldu, İşte Efsanenin Çıkış Tarihi ve Fiyat

Ülkemizin en sevilen oyun serilerinden olan Assassin’s Creed, Mirage oyunuyla yeniden karşımızda. İşte oyunun çıkış tarihi.

Altaïr Ibn-La’Ahad’ın anılarıyla başlayan efsane Assassin’s Creed serisi, 2007 yılından beri bizlerle birlikte. Serinin son oyunu Valhalla ise oldukça popüler olan oyunlardan olmuştu. Tam olarak üç yıl sonra, serinin yeni bir oyunu geliyor. Assassin’s Creed Mirage ismiyle kayıtlara geçen oyun, Ubisoft tarafından resmi olarak duyuruldu. Oyunun çıkış tarihi de belli oldu. Detaylara göz atalım.

Assassin’s Creed Mirage 2023 Yılında Bizlerle!

Yüzlerce sızıntının ardından Assassin’s Creed Mirage, Ubisoft tarafından resmi olarak duyuruldu. Sinematik bir fragman ile duyurulan oyun, görenleri resmen büyüledi. Yeni oyunun çıkış tarihi 2023 yılı olarak belirlendi. Ancak oyunun fiyatı da belli olduğuna göre yakında geleceğine işaret ediyor.

Bağdat şehrinde geçecek olan Mirage, tarihin dokusunu oyuncularına tamamıyla yaşatacak. Mirage, serinin son oyunu Valhalla’dan 20 yıl önce yaşanan olayları ele alacak. “Basım” isimli genç karakterin anılarını keşfedeceğimiz oyunda, orta doğu coğrafyasıyla süslenecek. Basım, başlangıçta bir hırsız olacak. Daha sonra “Hidden Ones” tarikatına katılıp bir “Assassin” olacak.

Oyunda birçok tarihsel figürün de yer alacağı belirtildi. Ancak bu kişilerin kim olacağı henüz bilinmiyor. Yaklaşan oyunun Türkiye fiyatı ise oldukça sevindirici. Standart versiyon 329 TL, deluxe versiyon ise 399 TL olacak. Oyunun sinematik fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.