Xiaomi Eylül 10, 2022 18:49

MIUI 13 Eski Xiaomi Modellerine Geldi

MIUI 13 Eski Xiaomi Modellerine Geldi

Xiaomi güncelleme konusunda elini ağırdan alsa da eski modelleri için bugün müjdeli haberi verdi. MIUI 13 güncellemesi bu modellere geldi.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, güncelleme konusunda vites yükseltiyor. Firma şimdi de eski modelleri için MIUI 13 güncellemesini yayınlamaya başladı. Peki, bu güncelleme hangi modellere geliyor? Gelin detaylara yakından bakalım.

MIUI 13 yükseltmesini alan eski Xiaomi telefonları arasında dört Redmi cihazı ve bir POCO cihazı yer alıyor. Aşağıdan bu güncellemeyi alan modellere ulaşabilirsiniz.

 • Redmi 9T
 • Redmi 9T NFC
 • Redmi Not 9 Pro
 • Redmi Not 9S
 • POCO X3 NFC

Hepsi, önceki MIUI sürümlerindeki tüm hataları gideren ve Xiaomi’nin Android işletim sisteminin bu sürümünün tüm yeni özelliklerini ekleyen MIUI 13 global ROM’unu alıyor. Bu cihazlardan birine sahipseniz ve henüz bu güncellemeyi almadıysanız endişelenmeyin. Xiaomi, sunucu çökmelerini veya arızalarını önlemek için yavaş yavaş MIUI 13’ü kullanıma sunuyor.

MIUI 13 güncellemesi

Eğer bu 5 cihazdan birine sahipseniz MIUI 13 güncellemesini aşağıdaki adımları izleyerek yükleyebilirsiniz.

 1. Redmi veya POCO akıllı telefonunuzun ayarlarına gidin.
 2. Telefon Hakkında bölümüne gidin.
 3. Sol üstte görünen MIUI sürüm kartına dokunulmalıdır.
 4. Zaten sahip olup olmadığınızı kontrol etmek için Güncellemeleri kontrol et seçeneğini tıklayın.
 5. Durum böyle değilse, üç dikey noktaya benzeyen simgeyi seçin. Sağ üst köşedeki üzerine tıklayarak.
 6. Menüden Ayarları Güncelle’yi seçin.
 7. Son olarak, etkinleştirmek için aşağı kaydırın ve sağdaki “Güncellemeleri daha erken al” seçeneğinin yanındaki seçeneğe basın.

Güncelleme her Android güncellemesinde olduğu gibi kademe kademe sunuluyor. Bu yüzden güncellemenin Türkiye’ye gelmesi bir süre alabilir. Güncelleme Türkiye’ye gelince sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.