Instagram Eylül 10, 2022 13:54

Instagram Yeni Özelliklerini Duyurdu

Instagram Yeni Özelliklerini Duyurdu

Sosyal medya devi Instagram yeni özellikleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Yakında başkalarının içeriğini yeniden yayınlayabileceksiniz.

Instagram, kullanıcıların başkalarının gönderilerini veya makaralarını yeniden yayınlamalarına veya yeniden paylaşmalarına olanak tanıyan platformuna yeni bir özelliğin ekleneceğini açıkladı. Şirkete göre bu, diğer insanların hikayelerini yeniden paylaşmaya benzer şekilde çalışacak. Ayrıca bu içerikler, içeriği oluşturan kişilere anlık bildirim yolu ile bildirilecek.

Instagram, bu özelliği az sayıda kişiyle test etmeye başlayacağını söyledi. Yeni özellik, Instagram’ın başında Adam Mosseri’nin profil sayfasında yeni bir “Reposts” sekmesinin ekran görüntüsünü paylaşan sosyal medya danışmanı Matt Navarra tarafından keşfedildi.

Kullanıcıların yeniden paylaştığı gönderileri ve videoları büyük olasılıkla profil bölümümüzde ayrı bir sekmede toplanacak. Resim, Kullanıcı hesaplarının Gönderiler, Makaralar ve Etiketleme bölümlerine Yeniden Gönder seçeneğinin ekleneceğini gösteriyor.

Kullanıcılar tarafından yeniden paylaşılan gönderiler ve videolar, neredeyse kesinlikle profil bölümlerinde ayrı bir sayfada toplanacak. Görüntü, Yeniden Gönder seçeneğinin kullanıcı hesaplarının mevcut Gönderiler, Makaralar ve Etiketleme bölümlerine ekleneceğini gösteriyor.

Instagram

Bu özellik Mayıs ayında Alessandro Paluzzi tarafından sızdırılmıştı. Bu nedenle, Instagram’ın en az birkaç aydır repostlar üzerinde çalıştığı açık. Bu hoş bir özelliktir ve yakında daha fazla kullanıcının kullanımına sunulacaktır.

Yaklaşan Repost özelliği ile ilgili olarak, Meta’dan bir sözcü; Yayınları, Hikayelerde nasıl yeniden paylaşabileceğinize benzer şekilde, Feed’de yeniden paylaşma yeteneğini keşfediyoruz, böylece insanlar kendilerinde yankı uyandıran şeyleri paylaşabilir ve böylece orijinal içerik oluşturucular çalışmaları için kredilendirilir. Bunu yakında az sayıda insanla test etmeyi planlıyoruz. ifadelerini kullandı.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.