Mobil Eylül 9, 2022 12:47

Xiaomi Civi 2 Çok Yakında Geliyor, Güzellik Getirecek

Xiaomi Civi 2 Çok Yakında Geliyor, Güzellik Getirecek

Teknoloji devinin kadınlara yönelik akıllı telefonu Xiaomi Civi 2 çok yakında tanıtılacak. Telefonun son gelişmesine göz atalım.

Xiaomi, 2021 yılında Xiaomi Civi serisinin ilk modelini tanıtmıştı. Parlak görünümüyle kadınlara yönelik olan akıllı telefon, oldukça ince ve zarif bir telefondu. Şimdi ise serinin devamı olan Xiaomi Civi 2 için yeni bilgiler ortaya çıktı. Kaynaklara göre akıllı telefon, önemli bir sertifika sürecinden geçerek yakında çıkış yapacağını kesinleştirdi.

Xiaomi Civi 2 Neler Sunacak?

Ünlü kaynaklardan gelen bilgiler, Xiaomi Civi 2’nin CMIIT sertifikasını aldığını gösterdi. 2209129SC model numarasıyla gözüken Civi 2, çok yakında çıkış yapacağının(muhtemelen bu ay içerisinde) izlenimini de vermiş oldu. Heyecanla beklenen akıllı telefonun teknik özellikleri de daha önceden aktarılmıştı.

Bilgilere göre akıllı telefon, Qualcomm’un Snapdragon 7 Gen 1 yonga seti tarafından desteklenecek. Civi 1 ise Snapdragon 778G yonga setiyle gelmişti. Civi 2’de yer alacak Snapdragon 7 Gen 1’in bu yonga setine göre daha güçlü olacağını belirtebiliriz.

Xiaomi Civi 1S

Ekran kısmında ise karşımıza FHD+ çözünürlükte ve 120Hz yenileme sunan OLED ekran çıkıyor. Kavisli kenarlara sahip olan ekranı, kullanıcıya premium bir his sağlayacak. Güvenlik için ekran altı parmak izi okuma teknolojisinin yer alacağını söyleyebiliriz.

Optik tarafta bilgiler kesin değil ancak Civi serisinin son üyesi Civi 1S, 64 Megapiksel birincil, 8 Megapiksel ikincil ve 2 Megapiksel makro lens ile gelmişti. Ön kısmında 32 Megapiksel selfie lensi bulunuyordu. Civi 2’nin bu optik kuruluma benzer bir sistem taşıyacağını düşünüyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.