Akıllı Telefon Eylül 9, 2022 17:48

Vivo X Fold Plus Ortaya Çıktı! Çok Yakında Tanıtılacak

Vivo X Fold Plus Ortaya Çıktı! Çok Yakında Tanıtılacak

Vivo bir sonraki katlanabilir telefonunu duyurmak üzere. Vivo X Fold Plus ismiyle çıkış yapacak telefon Google Play listesinde göründü.

Son dönemde pek çok sızıntıya bakılırsa Vivo yeni bir katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor. Eylül ya da ekim ayında tanıtılması planlanan telefon son olarak Google Play destekli cihazlar listesinde göründü. Burada verilere göre telefon Vivo X Fold Plus ismiyle çıkış yapacak. Yayınlanan bu listede telefonun sadece model numarasını ve pazarlama ismini ortaya koyuyor. Teknik özellikler ve tasarım detayları hakkında ise herhangi bir bilgi yer almıyor. Vivo’nun katlanabilir telefonu daha önce Geekbench ve 3C sertifikalarından geçtiği için bazı teknik özelliklerini biliyoruz. Şimdi bunlara değinelim.

Vivo X Fold Plus Neler Sunacak?

Geekbench verilerine göre Vivo X Fold+ modeline Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi güç verecek. Android 12 sürümüyle çıkış yapacak telefonda RAM ise 12GB olarak kaydedildi. Öte yandan telefonda 8.03 inç büyüklüğünde iç, 6.53 inç büyüklüğünde dış ekran yer alacak. Hem iç hem de dış ekran 120Hz tarama hızında çalışacak.

80 watt hızlı şarj destekli 4.700 mAh pilden beslenecek telefonda oldukça iddialı bir kamera paketi göreceğiz. Ana kamerada 50 megapkisellik bir sensör olacak. 2x optik yakınlaştırmalı 12 megapiksel telefoto, 48 megapiksel ultra geniş açılı ve 8 megapiksel periskop sensör telefonun arka kamera birimini oluşturacak.

Vivo ile ZEISS Kamerada Çığır Açacak

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.