Akıllı Telefon Eylül 9, 2022 9:53

iPhone 15 Ultra İçin Hazır mısınız? Apple Yeni Bir Şeyler Hazırlığında

iPhone 15 Ultra İçin Hazır mısınız? Apple Yeni Bir Şeyler Hazırlığında

Yeni bir rapora göre Apple, iPhone 15 serisinde yeni bir stratejiye geçecek. iPhone 15 Ultra serinin tepe modeli olacak. İşte detaylar…

Apple geçtiğimiz gün iPhone 14 serisini duyurdu. Özellikle iPhone 13’ten iPhone 14’e geçişte yeniliklerin sınırlı tutulması pek çok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı. Hatta Apple ilk kez yeni iPhone’da önceki nesil işlemciyi kullanma yoluna gitti. Daha önce yıllarda olduğu gibi Pro ve standart modeller arasında donanım farkı her geçen gün açılıyor. Hemen hatırlatalım, iPhone 14 serisinin standart modellerinde A15 Bionic, Pro versiyonlarda ise Apple A16 Bionic yer alıyor. Gelelim Apple’a yakınlığıyla bilinen Analist Ming-Chi Kuo’nun son açıklamalarına göre. Kuo’ya göre Apple gelecek yıldan itibaren Pro modeller arasındaki donanım farkı açmaya başlayacak. İddiaya göre serinin en üst modeli iPhone 15 Ultra ismiyle çıkış yapacak. Şimdi detaylara geçelim.

iPhone 15 Ultra Geliyor

Analiste göre gelecek yıl iPhone steratejinde radikal değişikliklere gidilecek. Pro serisinde bugüne kadar ekran ve pil boyutu haricinde benzer donanımlar kullanıldı. iPhone 15 Pro Max ve iPhone 15 Pro ile birlikte bu iki model arasında farklılıklar başlayacak. Bu iki model arasındaki farkların oluşmasıyla birlikte serideki en üst segment telefon “Ultra” eklentisini alabilir. Hatta kısa süre önce tanıtılan Apple Watch Ultra bunun bir provası olabilir. Kaynağa göre Pazar doygunluk noktasına ulaştı ve Apple başta olmak üzere birçok markanın staratejisi değişebilir.

Öte yandan gelecek yıl ki iPhone’larda mevcut tasarım anlayışı sürecek. Hap-delik kesimli Dynamic Island’ın işlevlerinin daha da artırılması bekleniyor.

iPhone 14 RAM Miktarı Belli Oldu! Serideki Tüm Modellerde Aynı RAM Yer Alıyor

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.