Mobil Eylül 8, 2022 9:51

iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max, Ekranlarıyla Galaxy S22 Ultra’yı Kıskandırdı

iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max, Ekranlarıyla Galaxy S22 Ultra’yı Kıskandırdı

iPhone 14 Pro serisindeki OLED paneller dış ortamda 2.000 nit parlaklığa erişebiliyor. Galaxy S22 Ultra’da bu oran 1.750 nit değerinde.

Samsung’un mobil bölümü, tüm OLED panellerini bir yan kuruluşu olan Samsung Display’den alıyor. Samsung Display’in öncelikle Galaxy cihazları için panellerinin en iyisini sağlayacağını düşünüyor olabilirsiniz. Hatta şimdiye kadar en iyi OLED panelleri büyük oranda Galaxy S ya da Galaxy Note serisi telefonlarda gördük. Fakat iPhone 14 Pro serisiyle birlikte bu durum değişmiş görünüyor. Apple’ın yeni nesil Pro modellerde yer verdiği OLED paneller adeta Sirius Yıldızı gibi parlıyor.

iPhone 14 Pro Serisinin Ekranı Fazlasıyla Parlak

Apple saatler önce yeni iPhone serisini duyurdu. Yeni telefonlarda ekran panellerinin dış mekanda 2.000 nit‘e kadar göz kamaştırıcı bir parlaklığa eriştiği belirtildi. Bu değer Galaxy S22 Ultra’da 1.750 nit parlaklıktan daha yüksek.

Apple, iPhone 14 serisinde Samsung’un yanında LG ve BOE firmalarında da panel tedarik ediyor. Apple, Samsung’a olan bağımlılığını azaltmak istese de Pro modellerde kullanılan çok özel ekranların kalitesini ve hacimli üretimini şu an için sadece Samsung sağlayabilmekte. Dolayısıyla Apple önümüzdeki birkaç yıl daha Samsung Display’den ekran satın almayı sürdürecek.

Peki bu durum Galaxy S serisi noktasında Samsung’u endişelendirmeli mi? Elbetteki hayır. Satış adetleri göz önüne alındığında Samsung Display’in parayı en çok Apple’dan kazandığını görüyoruz.

Gelelim Galaxy S23 Ultra modeline. Samsung’un 2023’ün başında duyuracağı bu telefonda 2.000 nit ya da daha yüksek parlaklığa sahip bir panel kullanacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.