Akıllı Telefon Eylül 8, 2022 16:44

Galaxy Note 9 İçin Yolun Sonuna Gelindi

Galaxy Note 9 İçin Yolun Sonuna Gelindi

Bir döneme damga vuran S-Pen destekli Galaxy Note 9 için artık yolun sonuna gelindi. Samsung telefon güncelleme desteğini sonlandırdı.

Samsung en çok satan Note serisi telefonlardan biri olan Galaxy Note 9 için güncelleme desteğini sonlandırdı. Güney Koreli üretici resmi sitede eylül ayı güncellemesinin ayrıntılarını açıklarken, bu güncellemeyi alacak modelleri de listeledi. Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 ilk kez bu listeye giriş yaparken, Galaxy Note 9’u ise artık listede göremiyoruz. Buradan şunu anlıyor ki, Galaxy Note9 için güncelleme desteği sona ermiş durumda. Telefon için bundan sonraki süreçte belki bir iki acil durum güncellemesi yayınlanabilir.

Galaxy Note 9

Galaxy Note 9, 4 yıl Güncelleme Aldı

Galaxy Note9, dört yıl önce Android 8.1 Oreo sürümüyle çıkış yaptı. Telefon için bir sonraki yıl Android 9, 2020’de ise Android 10 tabanlı One UI 2.5 güncellemesi yayınlandı. İki büyük Android güncellemesi alan telefon için son iki yıldır güvenlik odaklı güncellemeler yayınlanmaktaydı.

Güney Koreli firma, Galaxy Note 10 serisini de üç aylık güncellemelere indirdi. Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10+ modellerine aylık güncellemeler sunulurken, telefonlar bundan sonraki süreçte üç ayda bir güncelleme alacak. Galaxy Note 10 serisi son olarak bu yıl Android 12 tabanlı One UI 4.0 güncellemesini aldı. Telefonlar ne yazık ki Android 13 güncellemesini alamayacak.

Galaxy A53 5G Türkiye Fiyatı Yükseliyor!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.