Akıllı Saat Eylül 8, 2022 8:18

Apple Watch Series 8 ve Apple Watch SE 2 Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

Apple Watch Series 8 ve Apple Watch SE 2 Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

Teknoloji devinin yeni akıllı saatleri Apple Watch Series 8 ve Apple Watch SE 2 için Türkiye fiyatları belli oldu. İşte merak edilenler.

Apple bugünkü etkinliğinde birçok yeni ürün tanıtıldı. Bunlar arasında yeni iPhone 14 ailesi, AirPods Pro 2 ve Apple Watch modelleri mevcut. Konumuz olan Apple Watch Series 8 ve Apple Watch SE 2 de gündemin odak noktalarından oldu. Bu akıllı saatlerin üzücü fiyatları da görenleri şaşırttı. Gelin Apple Watch Series 8 ve Apple Watch SE 2 akıllı saat modellerinin fiyatlarına göz atalım.

Apple Watch Series 8 ve Apple Watch SE Özellikleri ve Türkiye Fiyatları

Apple Watch Series 8, 1.9 inç büyüklüğünde Retina LTPO OLED ekran ile geldi. 1000 nit tepe parlaklık sunan ekranı, 329 PPI oranına sahip. Ion-X teknolojili ekranıyla çizilme ve ezilmelere dayanıklılık elde ediliyor. IP6X sertifikalı akıllı saat, 50 metreye kadar su dayanıklılığına sahip. eSIM desteğiyle hücresel veri kullanılabiliyor. Akıllı saat, 41mm ve 45mm kadran çapı seçeneklerine sahip. Watch Series 8’de ivmeölçer, pusula, nabız ölçümü, irtifa ölçer, sıcaklık, kan-oksijen ölçümü ve fazlası yer alıyor. Düşük güç modunda 36 saat kullanım süresi sunan ve 309 mAh kapasiteli pile sahip olan akıllı saat, watchOS 9.0 üzerinde işlem yapıyor. Akıllı saat kaza esnalarında yetkililere acil durum mesajı gönderiyor. GPS desteği de akıllı saatte yer alıyor.

Watch Series 8

Apple Watch SE 2 ise tanıtılan akıllı saatlerin uygun modellerinden. Bir önceki modele göre %20 daha performanslı olan Watch SE 2, GPS desteğine sahip. Watch Series 8 ile sıcaklık ölçümü hariç diğer ölçümler açısından aynı özelliklere sahip olan Watch SE 2, 1.1/1.5 inç OLED ekrana sahip. 40mm ve 44mm kadran seçenekleri de mevcut.

Watch SE 2

Watch Series 8 ülkemizde 9.299 TL fiyat etiketiyle piyasaya sürüldü. Watch SE 2 ise 5.999 TL‘lik fiyat etiketi taşıyor. Ürünler yakında ülkemizde ön siparişe açılacak ve satışa çıkacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.