Akıllı Telefon Eylül 7, 2022 10:25

Tensor G2 Pixel 7 Ailesine Güç Verecek

Tensor G2 Pixel 7 Ailesine Güç Verecek

Google’ın yeni canavarı Pixel 7, Tensor G2 yonga seti ile gelecek. Peki, bu yonga seti bizlere neler sunacak? İşte detaylar.

İnternet ve teknoloji devi Google, Mayıs ayındaki Google I/O 2022’de Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel Watch’ı tanıttıktan sonra 6 Ekim’de bir Pixel donanım etkinliği olacağını duyurdu. Yeni Pixel modelleri açıklamaya göre ikinci nesil Tensor G2 yonga seti ile gelecek.

Pixel 6 ailesindeki 8 çekirdekli ve Mali-G78 MP20 GPU’lu Google Tensor, 5nm’lik bir süreç kullanılarak geliştirildi. Google tarafından tasarlanan akıllı telefon çipi, Google’ın makine zekasını kullanarak Exynos gibi CPU’ları geliştirmek için Google ve Samsung tarafından birlikte yapıldı.

Cihazın güncellenen resmi sitesine Pixel 7’nin Tensor G2 kullanacağına dair bir bilgi eklendi. Google, Tensor G2 yonga setinin Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’da görüntü ve video işlemenin yanı sıra güvenlik ve ses tanımayı iyileştirmek için kullanıldığını iddia ediyor.

Google, Pixel 7’deki yazılım konusunda biraz sessiz kaldı, sadece cihazın görünümünü gösterdi. Ekim ayında cihazın tüm detayları ortaya çıkacak.

Google Pixel 7
Google Pixel 7

Tensor G2’nin Samsung’un 4nm LPE sürecini kullandığı, 2 x Cortex X1, 2 x Cortex A78 ve 4x Cortex A55 çekirdeğine sahip olması bekleniyor. Ayrıca bu yonga setinin AnTuTu puanının 800.000’i geçeceği de söyleniyor.

Google’ın Pixel 7 ve 7 Pro için hala bir yüz kilidi açma özelliği üzerinde çalıştığını gösteriyor. Bu nedenle “güvenlik” kelimesi buna atıfta bulunabilir veya geçmiş Pixel telefonların aksine daha genel güvenlik yükseltmelerine atıfta bulunabilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.