Oyun Haberleri Eylül 7, 2022 13:54

Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection İnceleme

Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection İnceleme

Ninja Kaplumbağalar yeni nesilde nostaljik rüzgarlar estiriyor. Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection tam eskicilere göre.

Teenage Mutant Ninja Turtles, 2016’dan beri beyaz perdede büyük yankı uyandırmasa da , franchise bir bütün olarak yeni bir gösteri ve yepyeni oyunlarla güçleniyor. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge’in başarısının hemen ardından gelen seri, Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection ile arcade ve ev klasiklerine daldı.

Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection İnceleme

80’lerin sonlarından ve 90’ların başlarından birçok klasik oyunu modern konsollara taşıyan Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection, tek bir pakette muazzam miktarda oyun geçmişi içeriyor. Ancak, bu koleksiyondaki oyunların klasik deneyimini korumak için, bazı oyunlar, onları modern sürümlerle uyumlu hale getirmek için yeterli iyileştirme olmadan yaşlarını gösteriyor.

Cowabunga Koleksiyonunun baş tacı , kolayca orijinal TMNT arcade kabine oyunlarının yanı sıra bu iki oyundan ikincisi olan Turtles in Time’ın SNES portudu.

Cowabunga Koleksiyonundaki her giriş, oyuncuların oyunda değişiklik yapmalarını sağlayan geliştirme menüsü içeriyor. İki arcade oyunu söz konusu olduğunda, bu geliştirmeler, oyuncuları neredeyse yenilmez kılan bir “Tanrı Modu”, ekranı düşmanlarla dolduran bir “Kabus Modu” ve hızı artıran bir “Turbo Modu” ile inanılmaz derecede geniştir. Bu geliştirmelerden herhangi biri, özellikle “Kabus Modu” ve herhangi bir oyuna getirdiği mutlak kaos olmak üzere oyunu tamamen değiştirebilir.

Yeni geliştirmelerin yanı sıra Cowabunga Collection’daki en popüler oyunlar da tüm zamanların en etkili oyunları arasında yer alıyor. 2022’de bu oyunların bireysel keyfi büyük olasılıkla kişisel deneyim ve nostaljiden etkilenecek olsa da, TMNT: The Arcade Game ve Turtles in Time şimdiden yandan kaydırmalı beat ’em up’ların ikonları. Bu nedenle, koleksiyonun kendisinin ne kadar etkileyici olduğuna gelince, onlarca yıldır türlerini tanımlayan bu kadar çok oyuna sahip bir dizilişi yenmek zor olabilir.

Cowabunga Collection’ın listesindeki en dikkat çekici çekişmesi, TMNT: Tournament Fighters oyunundan geliyor. Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynanış için seçilebilecek çok üstün iki oyunla, bu üçünden en kötüsünün dahil edilmesi garip. Bununla birlikte, SNES ve Genesis sürümleri arasındaki farklar, her ikisini de dahil etmeyi haklı çıkaracak kadar geniş.

Cowabunga Collection’ın merkezine koyan şey, sergilenen öykünme yazılımıdır. Koleksiyona dahil edilen emülatör, PC’de bulunan bazı yazılımlar kadar kapsamlı olmasa da, normalde konsolda bulunmayan iyi miktarda yaşam kalitesi iyileştirmesi içeriyor.

Nintendo Switch Online için geliştirilene benzer emülatörlerin izinden giden Cowabunga Collection , anında ve herhangi bir noktada kaydetme ve birkaç saniye geri sarma özelliği ile birlikte geliyor. Bunlar, oyuncuların zorlukla karşılaşabilecekleri sorunları engellemek için uzun bir yol kat edebilir. Spesifik olarak, oyunun başlangıcına veya bir seviyenin başlangıcına yapılan sert sıfırlamalar, geri sarma ve kaydetme durumlarının dikkatli bir şekilde kullanılmasıyla hafifletilebilir. Ancak, her oyun için aynı anda yalnızca bir kaydetme durumuna izin vermek, bu yaşam kalitesi iyileştirmelerinin işlevselliğini sınırlar.

Sonunda, öykünmeden elde edilen yaşam kalitesi iyileştirmeleri ve geliştirmeler, koleksiyonu modern konsollarda bazı klasik TMNT oyunlarını oynamanın mükemmel bir yolu haline getiriyor. Modernizasyon uğruna aşırı ince ayar yapılarak hiçbir şey “mahvolmadı” ve öykünme yalnızca oyunları daha yönetilebilir hale getirmek için iyileştirir. Bunu Cowabunga Collection’ın yerel ve çevrimiçi işbirliğiyle birleştirin ve Teenage Mutant Ninja Turtles oyun hayranı olmak için bundan daha iyi bir zaman olamaz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.