Akıllı Telefon Eylül 7, 2022 8:47

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro İçin Nihayet Tarih Verildi

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro İçin Nihayet Tarih Verildi

Google’ın daha önce tasarımlarını gösterdiği Pixel 7 ve Pixel 7 Pro modellerinin bu defa tanıtım tarihi açıklandı. Telefonlar için bir ay daha bekleyeceğiz.

Google, mayıs ayında gerçekleştirdiği Google I/O 2022 etkinliğinde Pixel 7 ve Pixel 7 Pro modellerinin nasıl bir görünüme sahip olacağını bizlere gösterdi. Geçen süre zarfında pek çok sızıntıya da konu olan telefonların tanıtım tarihi nihayet açıklandı. Google bugün gerçekleştirdiği paylaşıma göre Pixel 7 serisi için 6 Ekim tarihinde bir donanım etkinliği gerçekleştirecek. Etkinlik kapsamında yeni bir Blueooth kulaklık ve Pixel Watch akıllı saatin de tanıtılacağı açıklandı.

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro Neler Sunacak?

Pixel 7 serisi, Pixel 6’daki yatay kamera şeridini kullanmaya devam ediyor. Fakat Pixel 7 daha yumuşak bir görünümden söz edebilirsiniz. Pixel 7’de iki, 7 Pro’da ise üç arka kamera göreceğiz. Android 13 sürümüyle çıkış yapacak telefonlar Google tarafından geliştirilen ikinci nesil Tensor işlemcisinden güç alacaklar.

Telefonların ekran özelliklerine gelince; Pixel 7’de Full HD+ çözünürlüğünde ve 90Hz tarama hızına sahip AMOLED ekran yer alacak. Pixel 7 Pro’daki ekran ise 2K çözünürlüğünde olup 120Hz tarama hızında çalışacak.

Kamera özelliklerine gelince; Pixel 7’nin ana kamerasında Samsung’un 50 megapiksel çözünürlüğünde GN1 sensörü göreceğiz. Telefondaki diğer kamera ise 12.3 megapiksel ultra geniş açılı Sony IMX381 sensör yer alacak. Pixel 7 Pro modelinde ise bu iki kameraya ek olarak 48 megapiksel çözünürlüğünde Samsung GM1 sensörlü telefoto kamera kullanılacak. 

 

Google Pixel 7 Pro Daha Tanıtılmadan Kutusundan Çıktı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.