Akıllı Telefon Eylül 7, 2022 21:09

iPhone 14 Plus Tanıtıldı, Seriye Yeni Soluk

iPhone 14 Plus Tanıtıldı, Seriye Yeni Soluk

Apple’ın bugünkü etkinliğinde tanıtılan iPhone 14 Plus modeli nihayet tanıtıldı. Akıllı telefon görenleri etkiliyor. Detaylarına göz atıyoruz.

Apple’ın geleneksel sonbahar etkinliği an itibariyle başladı. Teknoloji devi, bugünkü etkinliğinde yeni ürünlerini tüm ihtişamıyla tanıtmaya devam ediyor. iPhone Plus serisine ait yeni bir akıllı telefonu uzun zamandır görmemiştik. iPhone 14 Plus, geçtiğimiz yılda tanıtılan iPhone 13 mini modelinin yerine geçti. Gelin akıllı telefonun tüm detaylarına ve özellikle göz atalım.

iPhone 14 Plus Özellikleri ve Fiyatı

Akıllı telefonun ön kısmından başladığımıza karşımıza 6.7 inç büyüklüğünde Super Retina XDR OLED ekran çıkıyor. Akıllı telefon 1200 nit tepe parlaklık sunuyor. HDR10, Dolby Vision ve HLG destekleriyle ekran deneyimi yükseliyor. iPhone 14 Plus, 5G destekli Apple A15 çipi tarafından destekleniyor. Bu çipteki GPU, iPhone 13’teki çipe göre çok daha yüksek performans sunuyor. Telefonun uzun pil kullanım süresine sahip olduğu da aktarıldı.

Optik tarafta ise f/1.5 diyafram açıklığına sahip 12 Megapiksel birincil kamera görüyoruz. Plus ile düşük ışık koşullarında %49’a varan daha yüksek performans elde ediliyor. Ön kısımda ise 12 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.9 diyafram açıklığına sahip TrueDepth kamera görüyoruz. Ön kamerada otomatik odak özelliği de mevcut.

Optik sistem, Photonic Engine ile destekleniyor. Düşük ışık koşullarında elde edilen muhteşem fotoğraflar bu motor sayesinde gerçekleşiyor. Video tarafında ise akıllı telefon, Aksiyon Modu ile birlikte geliyor. Koşu gibi yüksek hızlı durumlarda bu mod ile daha performanslı görüntü sabitleme elde ediliyor.

Telefonun diğer özelliklerinde ise Kaza Algılama modu yer alıyor. Gelişmiş jiroskop ve ivmeölçer sayesinde iPhone 14 Plus, kaza yaparsanız acil arama gerçekleştirerek konumunuzu gönderiyor. Akıllı telefon uydu bağlantısını da destekliyor.

Mobil verinin veya Wi-Fi bağlantısının olmadığı yerlerde SOS mesajlarını gönderebiliyorsunuz. Dağın başında olsanız bile telefon, sizin kurtulmanıza yardımcı olabiliyor. Akıllı telefon 9 Eylül’de ön siparişe açılacak. 7 Ekim’den itibaren raflarda yer alacak. Telefon tüm bu özellikleriyle ve Kırmızı, Beyaz, Lila, Siyah ve Mavi renk seçenekleriyle 899$’dan başlayan fiyat etiketine sahip.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.