Mobil Eylül 7, 2022 11:25

En Güçlü Android Telefonlar Karşınızda

En Güçlü Android Telefonlar Karşınızda

AnTuTu en güçlü Android akıllı telefonları açıklamayı sürdürüyor. Çin’in ardından bu defa küresel çaptaki en güçlü modellere göz atıyoruz.

Popüler AnTuTu benchmark ekibi, uluslararası pazarda yer alan en güçlü Android akıllı telefonların listesini açıkladı. Aynı liste kısa süre önce Çin’de satışta olan telefonlar yayınladı. Çin’de Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcili telefonların sayısı fazla olduğu için liste tamamıyla bu işlemciden güç alan telefonlardan oluştu. Küresel pazara baktığımızda listede Snapdragon 8 Gen 1 ve Dimensity 9000 işlemcili modeller de görüyoruz.

Listenin bir numarasında geçen ay da lider konumda olan Asus ROG Phone 6 Pro yer alıyor. Telefon, Snapdragon 8+ Gen 1 platformundan güç alıyor. İkinci sırada yine aynı işlemcili iQOO 9T modelini görüyoruz. Red Magic 7’nin üçüncü sırada yer aldığı listenin dördüncü sırasında sürpriz bir şekilde Xiaomi 12S Ultra’yı görüyoruz. Telefon sadece Çin’e özgü olmasına rağmen küresel çapta pek çok kişi tarafından satın alınmış görünüyor.

İşte En Güçlü Android Telefonlar

  1. Asus ROG Phone 6 – Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti
  2. iQOO 9T- Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti
  3. Nubia Red Magic 7 – Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti
  4. Xiaomi 12S Ultra – Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti
  5. Black Shark 5 Pro – Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti
  6. Vivo X80 – Dimensity 9000 yonga seti
  7. Motorola Edge 30 Pro – Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti
  8. Vivo X80 Pro – Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti
  9. Galaxy Z Fold 4- Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti
  10. Xiaomi 12 Pro – Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti

Listeye bakıldığında Galaxy Z Fold 4, Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcili olmasına rağmen, Snapdragon 8 Gen 1 ya da Dimensity 9000’in gerisinde kalıyor. Bu da telefonun yazılım tarafında optimizasyonlara ihtiyaç duyduğunu gösteriyor. 

 

Snapdragon 4 Gen 1 ile Uygun Fiyatlı Telefon Şahlanacak

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.