Apple Eylül 7, 2022 20:12

Apple Watch Series 8 Tanıtıldı! İşte Özellikleri!

Apple Watch Series 8 Tanıtıldı! İşte Özellikleri!

Apple’ın merakla beklenen etkinliği başladı. İlk olarak Apple Watch Series 8 tanıtıldı. İşte yeni saatin özellikleri ve fiyatı.

Yeni iPhone etkinliği uzun zamandır olduğu gibi bu yılda da Apple Watch ile açıldı. Cupertinolu teknoloji devi bu sefer karşımıza Apple Watch Series 8 ile çıktı. Tasarımsal açıdan Series 7 ile neredeyse birebir aynı olan bu saati farklı yapan belli başlı özellikler var diyebiliriz. Bu modelde Gold yani altın rengine de yer veriliyor.

Apple Watch Series 8 Özellikleri

Series 7’de bir dizi sağlık özelliklerini görmüştük. Bu modelde ise eski sağlık özelliklere ek olarak cilt sıcaklığı sensörü de ekleniyor. Bu özelliği daha önce Huawei Watch GT 3 modelinde görmüştük. Yani Apple yeni bir şey sunmadı diyebiliriz. Kadınlar için yeni modelde döngü uygulaması bir dizi yenilikler ile geliyor. Apple’ın söylendiğine göre sıcaklık ölçümü için iki farklı sensör saatte yer alıyor. Açıklamalara göre kadınların adet dönemi yaklaştığında Series 8 bilgi verecek.

Apple tabii ki de bu verilerin gizli kalacağını ve kimseyle paylaşılmayacağı sözünü veriyor. Gizlilik konusunda Apple yine yapacağını yapıyor diyebiliriz.

Yeni bir özellik olarak ise Series 8’e araba kazası algılama özelliği ekleniyor. Eğer kaza yaparsanız Series 8 bunu otomatik olarak algılıyor ve 10 saniye içerisinde acil durum protokolünü başlatıyor. 3 farklı gyro sensöre sahip olan bu saat çarpışmaları ve kazaları hızlı ve doğru bir şekilde algılayabiliyor.

Yeni model için yine gün boyu kullanım sözü veriliyor. Düşük batarya modu ile 36 saate kadar kullanım süresi sunacak olan bu model nihayet uzun süre kullanım sunabilecek. Ayrıca bu özelliğin Series 4 ve sonrası modellere geleceğini de belirtelim. watchOS 9 güncellemesi ile Series 7’niz de Series 8 gibi olacak diyebiliriz.

399 dolardan başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak olan bu saat 16 Eylül’de anavatanı Amerika’da satışa sunulacak. Türkiye pazarına da gelecek olan Series 8’in 10.000 TL bandını görmesi bekleniyor. Sevilen renkleri ile geri gelen yeni modelin Series 7’den çok büyük bir farkının olmaması üzücü oldu diyebiliriz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.