Akıllı Saat Eylül 7, 2022 20:43

Apple Watch SE Yenilendi! Ne Kadar Yeni?

Apple Watch SE Yenilendi! Ne Kadar Yeni?

Apple Watch SE yenilendi. Apple’ın uygun fiyatlı saati Watch 8 serisi ile aynı hareket sensörülerine sahip. Fiyat 249 Dolar’dan başlıyor.

Apple merakla beklenen etkinliğe yeni nesil saatleriyle başladı. Yeni Apple Watch SE selefiyle benzer bir tasarıma ve aynı ekran boyutuna sahip. Saate dair kayda değer gelişmeleri donanım tarafında görüyoruz.

İkinci Nesil Apple Watch SE Karşınızda!

Yeni nesil Watch SE, Series 8 ile aynı işlemciden yani S8 çipinden güç alıyor. Daha çok çocuklara ve genç kullanıcıları hedefine alan saatte çarpışma hızı algılama özelliği yüzde 20 oranında geliştirildi.

Gümüş, gece yarısı ve yıldız ışığı şeklinde üç renk seçeneğiyle çıkış yapan ikinci nesil Watch SE’de düşme algılama özelliğini de yer alıyor. 216 Eylül tarihinde 249 dolar ve 299 Dolar fiyat etiketiyle satışa konacak saatteki bir diğer önemli gelişme hücresel ağları desteklemesi. SE’nin hücresel versiyonu, okul çağındaki çocuklarla bir iPhone’a bağlanmadan iletişim kurmak isteyen ebeveynleri öncelikli tercihi olacaktır. Aile kurulumu özelliğini destekleyecek saate dair gelişmeleri aktarmaya devam ediyoruz.

Apple’ın  Watch SE serisi saati iki yıl önce tanıtıldığında iPhone’larıyla bir saati eşleştirmek isteyen kullanıcılar için uygun fiyatlı bir çözüm oldu. EKG, SpO2 sensöründen mahrum olan akıllı saatte vücıt ısısı ölçüm sensörü de ne yazık ki yer almıyor. Yine ekran sürekli açık özelliğini de ikinci nesil Apple Watch SE’de görmeyeceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.