Apple Eylül 7, 2022 10:56

Apple Bugün Ne Tanıtacak? iPhone 14 Etkinliği için Geri Sayım Başladı!

Apple Bugün Ne Tanıtacak? iPhone 14 Etkinliği için Geri Sayım Başladı!

Cupertinolu Apple bugün düzenleyeceği etkinlikte yeni ürünlerini tanıtacak. Peki iPhone üreticisi bugün neler ile karşımıza çıkacak?

Apple bugün Türkiye saati ile 20:00’da “Gelecek Zaman” mottosuna sahip etkinliğini düzenleyecek. Bu etkinliğin ana odağı tahmin edebileceğiniz gibi uzun zamandır beklenen iPhone 14 serisi olacak. Ancak Cupertinolu firma sadece iPhone 14 ailesini tanıtmayacak. Teknoloji devi yeni ürünlerini de bu etkinlikte sergileyecek. Gelin etkinlikte tanıtılacak olan yeni ürünlere bir göz atalım.

iPhone 14 serisi

Etkinliğin ana odağı olacak olan iPhone 14 serisi bu yıl yine dört farklı model ile karşımıza çıkacak. Ancak bu yıl mini modeli görmeyeceğiz. Bunun yerine Apple’dan iPhone 14 Plus modeli gelecek. iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro ve 14 Pro Max modellerini tanıtacak olan firma, iki ana seri arasındaki farkı iyice açacak. Son gelen bilgilere göre iPhone 14 ve 14 Plus modelleri Apple A15 yonga seti ile gelecek. iPhone 13’ün işlemcisini güncelleyerek karşımıza sunacak olan firma, ana seride daha gelişmiş ancak 12 Megapiksel çözünürlüğünde kamera kullanacak. Yine ana seride bizleri iPhone 13’teki çentik karşılayacak. Ekran tarafında ise yine 60 Hz tazelemeli OLED panelin kullanılacağı söyleniyor. RAM tarafına ise LPDDR4X’in kullanılması bekleniyor.

iPhone 14 Pro

Pro serisinde ise fark iyice açılacak. Pro modellerde Apple A16 yonga seti, 6 GB LPDDR5 RAM, 48 Megapiksel ana kamera, 120 Hz tazelemli OLED ekran ve hap şeklinde ancak yazılım ile birleştirilebilen bir çentik göreceğiz. Pro serisinin profesyonellere olmasını isteyen Apple’ın farkı bu denli açması ana seriye olan ilgiliyi azaltabilir.

Bu yıl Apple’ın 100 ila 150 dolar arasında zam yapmasına kesin gözüyle bakılıyor. Fiyatlar sırasıyla, 899 dolar, 999 dolar, 1099 dolar ve 1199 dolar olacak gibi görünüyor. Ancak fiyatlar hakkında konuşmak için erken. Bu yüzden etkinliği beklememiz daha sağlıklı olacak. Bir şeyden kesin eminiz ki bugün Türkiye fiyatları bir kez daha zamlanacak.

Apple Watch

Akıllı saat sektöründe lider olan Apple’dan bu yıl yeni modeller gelecek. Apple Watch Series 8 ile karşımıza çıkacak olan firma, bir de Pro modelini tanıtacak. Daha büyük ekrana sahip olması beklenen Pro modeller özellik bakımından Series 8 ile aynı olacak. Pro serisinde uydu bağlantısının da kullanılması bekleniyor. Yine sağlık odaklı özelliklere ağırlık verecek olan firma, Pro modelinin fiyatı ile dikkatleri üzerine çekecek. Son gelen bilgilere göre bu saat resmen telefon fiyatına satılacak.

Apple Watch Pro

Mac

Bu etkinlikte Apple’ın yeni Mac’lerini tanıtma ihtimali son derece düşük görünüyor. Ancak düşük ihtimalle de olsa iMac modellerinin Apple M2 yonga seti ile güncellenmesi bekleniyor. MacBook modellerinde ise büyük bir yenileme olmayacak gibi görünüyor. Muhtemelen iPhone üreticisi kendini Ekim ayındaki etkinliğe saklayacak.

AirPods

Apple’ın yeni kablosuz kulaklıklarını tanıtmasına kesin gözüyle bakılıyor. AirPods Pro 2 modeli bu etkinlikte tanıtılabilir. Bu kulaklık Apple Music ile gelen kayıpsız ses teknolojisini destekleyebilir. Eğer desteklemezse firma büyük tepki toplayacak. AirPods Max 2 bekleyenlere kötü haberimiz var. Max modelini 1 yıl daha beklemeniz gerekecek.

AirPods Pro 2
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.