Sanal Gerçeklik Eylül 6, 2022 12:58

Üç Farklı Apple VR Gözlük Görebiliriz! Boy Boy!

Üç Farklı Apple VR Gözlük Görebiliriz! Boy Boy!

Son gelen bilgilere göre iPhone üreticisi tam üç farklı Apple VR gözlük üzerinde çalışıyor. Her segmente hitap edecek gibi görünüyor.

Apple’ın artırılmış gerçekliğe odaklanması, şirketin hızlı bir şekilde art arda birden fazla AR kulaklık üretmesine neden olabilir. Son bulgulara göre, teknoloji devi toplam üç model hazırlıyor olabilir. Ancak Apple VR gözlük işine muhtemelen 2024 yalından önce giriş yapmayacak.

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre, N301 kod adına sahip ilk AR kulaklığıyla başlayacak. Bu özel sürüm, donanım ve diğer özellikler söz konusu olduğunda en çok konuşulan sürüm olacak. Bu ilk model, Meta Quest Pro’yu üstleneceği 2023’te bir süre piyasaya sürülebilir.

İkinci AR kulaklığı N602 kod adına sahip olacak. Apple’a yakınlığı ile bilinen Gurman, Apple’ın halk için iki varyant hazırladığını iddia ediyor. Bunlardan biri mümkün olan en iyi daldırma deneyimini sağlarken, ikinci model kullanıcıların artırılmış gerçeklik bandwagonuna atlamaları için uygun maliyetli bir yol olacak. Apple’ın ikinci versiyonun fiyatını düşürmek için hangi alanlarda taviz vermesi beklendiği konusunda bir ayrıntı yok. Ancak ikinci nesil AR kulaklık üzerinde çalışmaların çoktan başladığını iddia eden raporlar var.

Apple AR Gözlük

Apple AR

Görünüşe göre, ikinci model bir 4000PPI ekran gelişmiş mikro-OLED teknolojisini kullanacak. Son gelen bilgilere göre, N421 daha büyük bir başa monte giyilebilir gibi görünmeyecek ve şirketin üzerinde çalıştığı söylentileri olan Apple’ın AR gözlüklerine daha çok benzeyecek.

Bu, üçüncü sürümün hafif bir tasarıma sahip olacağı anlamına geliyor. Apple tepe modellerini iPhone’dan bağımsız çalıştıracak. Bunu Apple M işlemcileri ile yapacak. Diğer modeller ise iPhone veya iPad’e bağımlı olacak gibi görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.