Akıllı Telefon Eylül 6, 2022 10:55

realme GT Neo 4, POCO F4’e Ciddi Bir Rakip Olacak

realme GT Neo 4, POCO F4’e Ciddi Bir Rakip Olacak

realme GT Neo 4 cephesinden ilk bilgiler gelmeye başladı. Orta üst segment telefon hiç de fena olmayan özelliklere sahip olacak.

Pek çok marka 2022 bitmek üzereyken son üst segment telefonlarını duyuruyor. Bu noktada telefon duyurusu gerçekleştirecek markalardan birinin realme olduğu görülüyor. Popüler sızıntı kaynağı Digital Chat Station adlı hesaptan yeni bir telefonda dair paylaşımlar yapıldı. Hem bazı kaynaklar hem de paylaşımın altına yapılan yorumlara bakılırsa bu telefon realme GT Neo 4 olacak.

realme GT Neo 4 Neler Sunacak?

Kaynağa göre realme GT Neo 4’te 1.5K çözünürlüğünde ve kavisli bir yapıda ekran tercih edilecek. 4nm üretim sürecine sahip Dimensity 8 serisi bir işlemciden güç alacak telefonda 100 watt gücünde büyük bir pil kullanılacak.

GT Neo 4’te yakın zamanda piyasaya sürülen Redmi K50 Ultra gibi 1.5K 1220 x 2712 piksel çözünürlüğü destekleyen bir ekran kullanılacak. Dimensity 800 ve 8100 işlemcileri 5nm üretim sürecinde geliştirildi. Dolayısıyla telefona güç verecek 4nm’lik yeni bir Dimensity 8 serisi işlemci yer alacak.

Redmi K50 / POCO F4’ün karşısına konumlandırılacak realme GT Neo 4’ün eylül ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor. Telefonda OIS destekli üçlü arka kamera ve 6.62 inç büyüklüğünde 120Hz ekranın yer alması muhtemel görünüyor.

Öte yandan realme GT Neo 2’nin bir süre önce ülkemizde satışa sunulduğunu hatırlatalım. realme GT Neo 3 ise henüz Türkiye’ye giriş yapmış değil.

realme Android 13 Güncellemesi Alacak Modelleri Açıkladı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.