Microsoft Eylül 6, 2022 13:51

Microsoft Surface Laptop 5 Serisi Geliyor!

Microsoft Surface Laptop 5 Serisi Geliyor!

Microsoft’un yeni laptop modeli Microsoft Surface Laptop 5 hakkında bilgiler geldi. Yeni modeller güçlü donanımı ile dikkat çekecek.

Laptop pazarında son yıllarda yükselişe geçen Microsoft, bu yükselişini yeni modeller ile taçlandırmak istiyor. Firmanın 12 Ekim – 14 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Microsoft Ignite etkinliğinde Microsoft Surface Laptop 5 modellerini sergileyeceği ortaya çıktı. Güçlü donanımı ile dikkatleri üzerine çekecek olan yeni modele gelin yakından göz atalım.

Microsoft’un, 13 ve 15 inç diyagonal ekranlara sahip modellerin yanı sıra 12. nesil Intel Core ve AMD Ryzen 6000 işlemcileri içeren bir Surface Laptop 5 dizüstü bilgisayar serisini piyasaya sürmeyi planladığı bildiriliyor. Geçen yıl Microsoft, önceki nesil ile aynı görünen ve 11. Nesil Core ve Ryzen 4000 işlemciler tarafından desteklenen Surface Laptop 4’ü piyasaya sürdü.

Ekran açısından Surface 4, 13,5 inç 2256 x 1504 piksel ekran ve 2496 x 1664 piksel çözünürlüğe sahip 15 inç ekran ile gelmişti. Microsoft’un yine bu iki farklı ekran seçeneğini yeni modelinde de kullanması bekleniyor. Intel ve AMD olmak üzere iki farklı işlemci seçeneği sunacak olan yazılım ve donanım devi, tasarımda artık büyük bir hamle yapacak gibi görünüyor.

Microsoft Surface Laptop 5

Apple’ın MacBook modellerine rakip olmak isteyen Microsoft’un daha çok yolu var. Apple M serisi işlemciler ile farkı iyice açan ve kapanmayacak bir noktaya getiren Apple’a, Microsoft’un şu aşamada rakip olması zor. Bakalım Microsoft bizleri şaşırtıp Apple’a rakip olmayı deneyecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.