iPhone Eylül 6, 2022 9:19

iPhone 14 Fiyatı Kesin Artacak! Zamlar Kapıda!

iPhone 14 Fiyatı Kesin Artacak! Zamlar Kapıda!

Apple, iPhone 14 fiyatı için son noktayı koymak üzere. Yarın tanıtılacak olan yeni modellerin fiyatları artık kesinleşti diyebiliriz.

iPhone 14 serisinin resmi duyurusundan bir gün önce, Tianfeng International Securities analisti Ming-Chi Kuo, tüm iPhone 14 modellerinin fiyatının iPhone 13 serisine kıyasla ortalama yüzde 15 artacağını açıkladı. Ünlü analist Ming-Chi Kuo Apple’ın, artan bileşen fiyatları ve dolar kuru nedeniyle iPhone’ların fiyatını üç yıl içinde ilk kez artıracağını söyledi. iPhone 14 fiyatı kesin artacak diyebiliriz. Eğer şu sıralar iPhone almak istiyorsanız elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Sunumdan birkaç gün önce Çin’deki perakende mağazalarının iPhone 14 serisi telefonlar için ön sipariş almaya başladığını belirtelim. iPhone 14’ün 6.1 inç ekranlı sürümü Çin’de 965 dolar gibi bir fiyata satılacak. Plus model ise 1.065 dolardan başlayan fiyatlar ile raflardaki yerini alacak.

Pro modeller ise 1.425 dolardan başlayacak, Pro Max ise 1.575 dolara satılacak. Bunlar Çin’deki fiyatlar. Amerika’daki fiyatlar bir nebze daha uygun olacak gibi görünüyor.

iPhone 14 fiyat

iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’ın Apple A15 yonga seti ve 12 megapiksel kameralarla donatılacağını, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in ise Apple A16 ve 48 megapiksel kameralarla donatılacağını belirtelim. Tüm modeller 6 GB RAM ile gelecek. iPhone 14 Pro Max ve iPhone 14 Plus yaklaşık olarak aynı kapasitede pillere sahip olacak. Bu, kamera için fazladan ödeme yapmak istemeyen, ancak özerkliği takdir edenlerin gözünde iPhone 14 Plus’ı çok çekici hale getirecek gibi görünüyor.

Apple maalesef ki Türkiye’de fiyatları ciddi oranda zamlayacak. Yarınki etkinlik sonrası tüm Apple ürünlerine yüzde 10 ila yüzde 15 arasında zam geleceği söyleniyor…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.