Akıllı Telefon Eylül 5, 2022 13:15

realme Android 13 Güncellemesi Alacak Modelleri Açıkladı

realme Android 13 Güncellemesi Alacak Modelleri Açıkladı

realme beklendiği gibi Android 13 / realme UI 4.0 güncellemesi alacak modellere açıklık getirdi. İşte güncelleme alacak ilk telefonlar…

realme Android 13 tabanlı realme UI 4.0 arayüzünü henüz duyurmadı, fakat güncelleme yol haritasını paylaştı. İlk etapta Çin pazarına yönelik açıklanan yol haritasına göre güncellemeye erken erişim ağustos ayı içerisinde beta programı kapsamında zaten başlatılmıştı. Bu yıl sonuna kadar güncelleme alacak modellere baktığımızda genelde markanın üst segment modellerini görüyoruz.

  • Ağustos 2022: Realme GT 2 Pro
  • Eylül 2022: Realme GT Neo 3 150W, GT Neo 3, GT Neo 3 Naruto Limited Edition ve Realme GT 2
  • Ekim 2022: Realme GT 2 Master Discovery Edition, Q5 Carnival Edition, Q5 Pro, Q5, GT Master Explorer Edition
  • Kasım 2022: Realme GT
  • Aralık 2022: Realme GT Neo 2, GT Neo 2 Dragon Ball Custom Edition, GT Neo Flash Edition ve GT Neo

Erken erişim programı ilk etapta sınırlı sayıda kullanıcı için geçerli olacak. Herhangi bir sorun yaşanmadığı takdirde güncellemenin kapsamı genişletilecektir.

realme UI 4.0, Android 13 işletim sistemini temel alıyor. Daha fazla parmak izi animasyonu, yeni ve daha zengin animasyon efektleri, canlı duvar kağıtları için optimizasyonlar, güncellenmiş bir bildirim çubuğu kontrol merkezi ve çok geliştirilmiş wdiget’lar güncelle kapsamında yer alan bazı yenililer olacak. Global pazar içinse takvim henüz açıklanmış değil.

realme C30s Uygun Fiyatıyla Sevindirecek

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.