Akıllı Saat Eylül 5, 2022 13:56

Galaxy Watch 4 ve Watch 5 için Play Store Değişiyor

Galaxy Watch 4 ve Watch 5 için Play Store Değişiyor

Samsung’un sevilen akıllı saatleri Galaxy Watch 4 ve Watch 5 için Play Store’un tasarımı değişiyor. Peki, yeni tasarım neler sunacak?

Google Play Store’un yeni tasarımı, Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 5 de dahil olmak üzere uyumlu Wear OS akıllı saatlerine yayılmaya başladı. Yeni Wear OS Play Store güncellemesiyle fark edeceğiniz ilk şey, artık arama düğmesinin bir daire yerine bir hap şeklinin içine yerleştirilmiş olması olacak.

Tümünü keşfet bölümü artık üç uygulama gösteriyor ve bunu Daha Fazlasını Gör düğmesi takip ediyor. Her iki bölümün altında, Play Store derecelendirmeleriyle birlikte uygulama adlarını ve simgelerini göreceksiniz ve uygulamanın zaman ayırmaya değer olup olmadığına hızla karar vermenize yardımcı olacak.

Saat yüzleri, Müzik akışı, Temel saat uygulamaları ve Sağlıklı zihin ve vücut için büyük kartlar, Sizin için önerilenler ve Şimdi trend olan bölümlerinden sonra geliyor. Bu yeni arayüzün tek dezavantajı, Uygulamaları yönet ve Ayarlar seçeneklerinin sayfanın hemen altına yerleştirilmiş olmasıdır.

Mevcut tasarım, çok metin ağırlıklı ve sıkıcı görünüyordu. Yeni tasarım, kullanıcıların uygulamaları indirip denemelerini sağlayacak ve ayrıca geliştiricilerin ilgisini artıracak biraz yetenek katıyor. Yeni yeniden tasarım, Google Play for Wear OS sürüm 31.2.10-26 ile kullanıma sunuluyor . Bunun sunucu tarafında bir güncelleme olduğunu ve Wear OS saatinizde görünmesi için sıranızın gelmesini beklemeniz gerekeceğini belirtelim.

Galaxy Watch 4

Google’ın akıllı saatler için atılım yapması ve uygulamalarını güncellemesi oldukça sevindirici. Umarız WearOS işletim sistemi yıllar içerisinde daha fazla gelişir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.