Akıllı Telefon Eylül 3, 2022 19:32

Xiaomi 12S Ultra DxOMark Kamera Puanı Neden Bekleneni Veremedi?

Xiaomi 12S Ultra DxOMark Kamera Puanı Neden Bekleneni Veremedi?

Xiaomi 12S Ultra, kısa süre önce açıklanan DxOMark kamera puanında bekleneni veremedi. Site şimdi bunun gerekçelerini açıkladı.

Leica kameralı Xiaomi 12S Ultra modelinin DxOMark kamera puanı geçtiğimiz gün itibariyle açıklandı. 1 inç sensör ve Leica yazılımıyla desteklenen telefonun kamera sıralamasında zirveye oturmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Fakat 12S Ultra bırakın birinci olmayı geçen yıl ki Mi 11 Ultra modelini daha geçmeyi başaramadı.

Xiaomi 12S Ultra Neden Mi 11 Ultra’ya Kaybetti?

12S Ultra kamera incelemesinde ortalama 138 puan alarak listede beşinci sırada yer aldı. DxOMark sitesi 12S Ultra’nın neden bu puanda kaldığını ve Mi 11 Ultra’ya kıyasla daha geride olan bazı kamera ayrıntılarını paylaştı. Site özellikle dört noktaya vurgu yapıyor.

  • Deklanşör gecikmesi: İki telefonda otomatik odaklamada görüntü netliği aynı, ancak Xiaomi 12S Ultra’da gecikme daha uzun
  • Doku/gürültü dengesi: Farklı çekim koşulları altında, modelin yüz gürültüsü Xiaomi 12S Ultra’da daha belirgin.
  • Önizleme ve son görüntü arasındaki tutarlılıkta Xiaomi Mi 11 Ultra daha iyi.
  • Bokeh efekti Xiaomi Mi 11 Ultra’da daha iyi (Aşağıda görülmekte.)

Bakıldığı zaman Xiaomi 12S Ultra’nın geride olduğu noktaların tümü yazılım güncellemesiyle halledilebilir. Telefon birkaç kamera güncellemesi teste sokulsa daha yüksek puan alabilirdi. Fakat bu durum inceleme testine giren tüm telefonlar için geçerli. DxOMark kamera sıralamasında zirvede Honor Magic 4 Ultimate yer alıyor. İkinci sırada Huawei P50 Pro, üçüncü sırada Xiaomi Mi 11 Ultra, dördüncü sırada ise Huawei Mate 40 Pro+ bulunuyor.

Xiaomi 12T Pro, 200 Megapiksel Kamerasıyla Karşınızda!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.