iPhone Eylül 3, 2022 11:54

iPhone 14 Fiyat Listesi Bir Kez Daha Sızdı

iPhone 14 Fiyat Listesi Bir Kez Daha Sızdı

Apple’ın 7 Eylül’de tanıtacağı modelleri kendini göstermeye devam ediyor. iPhone 14 fiyat listesi bugün bir daha sızdı.

Cupertinolu firma 7 Eylül tarihinde karşımıza yeni ürünleri ile çıkacak. Bu yıl fiyatlara zam yapacağı söylenen Apple’ın, bu zam söylentileri doğru çıkacak gibi görünüyor. Bugün iPhone 14 fiyat listesi bir kez daha sızdırıldı. Konu ile ilgili sızıntı yapana çinli kaynaklar, iPhone 14 serisinin tüm sürümlerinin fiyatlarını listeleyen bir tablo yayınladı. Ayrıca kaynaklar yeni serinin 16 Eylül’de satışa çıkacağını da belirtiyor.

Dört model de en az 128 GB dahili depolama ile gelecek. Maksimum da depolama ise  1 TB olacak. Bir ay önce, Apple’ın hala iPhone 14 Pro’nun bir sürümünü 2 TB dahili depolama ile test etmişti. Ancak muhtemelen bu sürümden vazgeçildi.

İPhone 14 ve iPhone 14 Max, sırasıyla 800 ve 900 dolar fiyattan satışa sunulacak. Bu modellerin 128GB, 256GB ve 512GB depolamalı sürümleri bulunacak. iPhone 14 Pro ve Pro Max modelinin 1 TB’lık sürümü sırasıyla 1600 dolar ve 1700 dolar satılacak. Bu fiyatların Türkiye’ye yansıması ise çok acı olacak gibi görünüyor.

iPhone 14 Fiyat

iPhone 14 Pro’nun ekranındaki yeni kesimler ve arayüzde nasıl çalınacakları hakkında ilginç detaylar da ortaya çıktı. Apple, Pro serisinde çentiği daha verimli kullanabilmek için bazı değişiklikler yapacak. Pro serisinde daha rahat bir kullanım sunacak olan Apple, ana modellerde çentiği olduğu gibi bırakacak.

Türkiye pazarında fiyat politikasında değişiklik yapacak olan Apple’ın, iPhone’ları ülkemizde bir servet değerinde satışa sunacağını düşünüyoruz. Dolardaki artış ve vergilerden dolayı Apple Türkiye’nin de bir şey yapamayacağını elinin kolunun bağlı olduğunu da belirtelim

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.