Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 2, 2022 8:30

Twitter Tweet Düzenleme Özelliğini Resmi Olarak Duyurdu

Twitter Tweet Düzenleme Özelliğini Resmi Olarak Duyurdu

Twitter tweet düzenleme özelliğini uzun bir bekleyişin ardından nihayet kullanıma sundu. Peki yeni özellik neler getiriyor.

Popüler sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıların uzun zamandır beklediği tweet düzenleme özelliğini resmi olarak duyurdu. Sosyal devi yaptığı açıklamada tweet düzenleme özelliğini duyururken, gelecek aydan itibaren Twitter Blue kullanıcılarının hizmetine açılacağını belirtti.

Twitter Tweet Düzenleme Özelliğini Kullanıma Sundu

Şirketin resmi siteden yayınladığı açıklamaya göre “Tweet Düzenle” özelliği, kullanıcıların tweet’lerini yayınlandıktan sonra üzerinde değişiklik yapmalarına olanak tanıyan bir özellik. Bu özellik, tüm tweeti veya Twitter dizisini silmek zorunda kalmadan yazım hatalarını düzeltmek ve cevapsız hashtag’leri eklemek gibi durumlar için oldukça faydalı olacak.

Şu anda, “Tweet Düzenle”, platformda dahili bir test aşamasında ve bu yalnızca seçilen bir grup kullanıcı bu özelliği kullanabiliyor. Tweet düzenleme özelliği bir süre test edilecek. Gelecek ay itibariyle ise Twitter Blue kullanıcılarına sunulması hedefleniyor.

“Tweet’ler yayınlandıktan sonraki 30 dakika içinde birkaç kez düzenlenebilecek. Tweet’in düzenlendiği, bir simge, tarih ve etiketle görünecek, böylece okuyucular orijinal Tweetin değiştirildiğini açıkça görecektir. Kullanıcılar ayrıca bu etikete dokunarak tweet’in önceki hallerini de görebilecek.

Şirket, Tweet Düzenle özelliğinin kullanıma sunulmasıyla birlikte tweet atmanın kullanıcılar için daha ulaşılabilir ve daha az stresli hissedeceğini umuyor. Şirket ayrıca, özelliğin insanların tweet’leri okuma, yazma ve etkileşim kurma şeklini nasıl etkilediğine de yakından dikkat edeceklerini belirtiyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.