Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 2, 2022 14:18

Twitter Tweet Düzenleme Özelliği Paralı Olacak

Twitter Tweet Düzenleme Özelliği Paralı Olacak

Twitter nihayet Tweet düzenleme özelliğini test ettiğini açıkladı. Ancak bu özellik paralı olacak. Twitter Blue üyeleri bunu kullanabilecek.

Twitter kullanıcılarının çok uzun bir zamandır beklediği Tweet düzenleme özelliği için geri sayım başladı. Sosyal medya devi Twitter, bir süredir düzenleme düğmesiyle dalga geçiyor ve şirket, nihayet özelliğin şirket içinde test aşamasına girdiğini doğruladı. Ayrıca şirket, yakın gelecekte Twitter Blue abonelerinin Tweet Düzenle özelliğini kullanabileceklerini söyledi.

Düzenle özelliği, dahili testler bağlamında adım adım ilerletildiğine göre, herkesin bir Tweet’in değiştirilip değiştirilmediğini onaylaması mümkün olacak. Kullanıcılar, yayınlandıktan sonraki ilk yarım saat içinde bir tweet’i birden çok kez düzenleme olanağına sahip olacak. İçeriği düzenlenmiş Tweetler, orijinal Tweetin değiştirildiğini açıkça belirtmek için bir simge, bir zaman damgası ve bir etiket içerecek. Kullanıcılar etikete dokunduğunda, oluşturulan tweet’in tüm farklı sürümlerini içeren tweet’in Düzenleme Geçmişi’ne yönlendirilecek. Yani düzenlenmemiş hali de kullanıcılara şeffaflık olması için gösterilecek.

Twitter kullanıcıları tarafından en çok talep edilen özellik bu ve sonunda hayata geçirilecek. Buna rağmen, bunun tüm kullanıcılara sunulması birkaç ay sürebilir. Şimdilik ücretli kullanıcılar tarafından test edilen bu özelliğin ücretsiz olup olmayacağını kestirmek güç. Umarız Twitter, Blue özelliğini satacağım diye bu özelliği ücretli yapmaz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.