TECNO Megabook T1 Tanıtıldı, Markanın İlk Laptopu!

Mobil devi TECNO, Megabook T1 ile dizüstü bilgisayar işine girmiş oldu. Gelin markanın ilk bilgisayarının detaylarına göz atalım.

IFA 2022 etkinliğinde tanıtılan TECNO Megabook T1, markanın ilk dizüstü bilgisayarı olarak kayıtlara geçti. Markanın rakipleri Xiaomi, realme, Honor ve Huawei gibi markalar, dizüstü bilgisayar sektöründe uzun süredir aktif durumda. TECNO’nun da bu dizüstü bilgisayar trendine giriş yaptığını görmek sevindirdi. Bilgisayarın detaylarına göz atalım.

TECNO Megabook T1 Özellikleri ve Fiyatı

Birden fazla renk seçeneğiyle gelen Megabook T1, hafif ve sağlam bir yapı sunuyor. Şık ve ince tasarıma sahip olan dizüstü bilgisayar görünüşten bile premium bir his veriyor. Dizüstü bilgisayar arka kısmında, “Startrail Phantom” ismi verilen parlak şeritli ve çift tonlu kaplamaya sahip. Alüminyum metalden yapılan gövdesi, premium hissi artıran özellikler arasında.

Bilgisayar 14.8 mm kalınlığında ve 1.4 kg ağırlığında. 15.6 inç ekranlı bir modelde böyle boyut ve ağırlık olması etkileyici. Ekranı IPS panelden oluşuyor ve sRGB renk gamının %100’ünü destekliyor. TÜV konfor sertifikasıyla birlikte bu laptopta gözleriniz güvende kalıyor.

TECNO Megabook T1

Teknik özelliklere giriş yaptığımızda ise Megabook T1’in Intel i5 ve i7 işlemciler tarafından desteklendiğini görüyoruz. Bilgisayar 8GB/16GB RAM ve 512GB/1TB SSD depolama seçeneklerine sahip. 70Wh’lik büyük bir pille ayakta duran dizüstü bilgisayar, 17 saate kadar kullanım süresi sağlıyor.

Windows 11 ile çalışan dizüstü bilgisayar, güç tuşunda parmak izi okuyucuya sahip. 2 Megapiksel ön kamera da görüşmeler için yeterli oluyor. TECNO’nun bu yeni laptopu önümüzdeki çeyrekte raflarda yer alacak. Fiyatını da o tarihte öğreneceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu