OPPO Eylül 2, 2022 10:50

OPPO Yeni Teknolojileri ile Teknolojiye Yön Verecek

OPPO Yeni Teknolojileri ile Teknolojiye Yön Verecek

OPPO inovatif yönünü göstermeye tam gaz devam ediyor. Çinli firma yeni teknolojileri ile teknolojiye yön verecek. İşte detaylar.

OPPO, Developer Conference etkinliğinde Pantanal adlı platformlar arası akıllı sistemini, gelişmiş akıllı telefon-araç entegrasyonu sağlayan Carlink çözümünü ve Sense sağlık algoritması ile karşımıza çıktı. İnovasyon konusunda rakiplerini dize getiren firma, önümüzdeki yıllarda sunacağı teknolojiler ile teknoloji dünyasına yön verecek.

OPPO yeni teknolojilerini tanıttı

Çinli firma  farklı cihazlar ve sistemlerin, aradaki engelleri aşarak gerçek anlamda bağlantı kurmasını ve birlikte çalışmasını sağlamak üzere kendi geliştirdiği ilk çapraz platform sistemi olan Pantanal’ı tanıttı.

Cihazlar arası algılama ve bilgi işlem yeteneklerine sahip Pantanal, kullanıcıların ihtiyaçlarını daha iyi anlayabiliyor, tahminler yürütebiliyor ve hizmetleri doğru zamanda doğru şekilde sunabiliyor. Geliştiricilerin birden fazla platformda hizmet geliştirmesini ve dağıtmasını kolaylaştıran bir platformlar arası sistem olan Pantanal, verimliliği artırıp maliyetleri azaltacak.

Araç içerisinde sunulan hizmetler ve eğlence servisleri konusunda akıllı cihazların daha fazla kullanılmasıyla birlikte teknoloji devi, akıllı telefonlar ile araçlar arasındaki iş birliğini ve entegrasyonu sağlamak için Carlink çözümünü geliştirdi.

OPPO

OPPO Carlink, akıllı telefon ve otomobil şirketi iş birliklerine yeni bir model sunuyor. Kullanıcılar, halihazırdaki araç içi bilgi-eğlence sistemlerini değiştirmeden bir akıllı telefonun bilgi işlem gücüne ve uygulama ekosistemine erişebilirken akıllı telefonlar da yazılım desteğiyle araçlarda hizmet sunabiliyor.

OPPO ayrıca akıllı cihazlar ile araçları entegre etme işinde birlikte çalışmak için SAIC Motor ile başlattıkları iş ortaklığını duyurdu. Ortaklık, OPPO’nun bu yılın başlarında Tesla China ile yaptığı ve Çin’deki Tesla Model 3 ve Model Y araçlarında dijital anahtar olarak OPPO akıllı telefonları kullanmayı içeren anlaşmanın bir adımı niteliğini taşıyor.

Sensör teknolojileri, algoritmalar ve veri bilimindeki ilerlemelerin ışığında OPPO, koruyucu sağlık yaklaşımıyla gerçekleştirdiği çalışmalarla kullanıcılarının sağlığını iyileştirmeyi hedefliyor.

Teknoloji devi, kendi geliştirdiği OPPO Sense algoritmasını ilk kez duyurdu. Algoritma, kardiyovasküler sağlık, fitness ve uyku takibinde çığır açıyor. Ayrıca, belirli kronik hastalıkların başlangıcını tespit etmeye yardımcı olmaya odaklanan OPPO, IoT ürünleri arasındaki bağlantıyı güçlendirmek ve tasarlanan sağlık yönetimi uygulamalarını, donanımları ve hizmetleri geliştirmek için global ortaklarla sürdürdüğü iş birliklerini daha da ileri taşıyacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.