Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 2, 2022 14:50

Letshuoer S12 İnceleme – Planara Geçiş 101

Letshuoer S12 İnceleme – Planara Geçiş 101

Letshuoer’in yeni planar sürücülü kulaklığı Letshuoer S12 inceleme konuğumuz oluyor. Taş gibi kasa kaliteli kablo!

Çinli üreticiler ses konusunda Almanlara ve Amerikalılara kafa tutmaya devam ediyor. Son dönemde popüler olan planar sürücüsü kulaklıkları çok görmeye başladık. Bu furyaya Letshuoer de Letshuoer S12 modeli ile katıldı. Malzeme kalitesi konusunda dikkatleri üzerine çeken bu kulaklık inceleme konuğumuz oluyor. Doyurucu bir ses isteyenlerin vaktini daha çok almadan direkt incelemeye dalalım.

Letshuoer eski adıyla SHUOER ses pazarına düşük voltajlı elektrostatik Tape/Pro ve tribrid EJ07 IEM ile katılan Çinli bir şirket olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. S12, oldukça yüksek 7Hz Timeless’ın piyasaya sürülmesinden sonra düzlemsel manyetik sürücü girişim olarak karşımıza çıktı. S12’nin Timeless ile aynı sürücü olduğuna dair söylentiler var. Ancak bu söylentiler firma tarafından resmi olarak yalanlandı. İki kulaklığı da deneyen biri olarak S12’nin daha düzenlenmiş bir yapıda sürücüye sahip olduğunu baştan belirtenim. 

Letshuoer S12 inceleme

Letshuoer S12’nin sesini bas ve tiz bölgesini vurgulayan V şeklinde tanımlayabiliriz. S12 alt tizde daha fazla hacim sunarak iyi bir enerji ve ısırık sağlarken bazen hafif ıslıklara neden olabiliyor. Alt frekans yani bass’larda ise planar’ın gücünü hissedebiliyoruz. Raptgo’daki boğuk ve titreşimli basslar yerine bu kulaklıkta alt frekanslar olması gerektiği gibi sunuluyor.

Frekans yanıtının genel olarak iyi dengesinin tadını çıkarırken, orta kademe hakkında gerçekten övgüye değer bir şey yok. Ayar konusunda da eleştirilecek bir şey olmadığı için kullanışlı buluyorum. Bas genel olarak oldukça iyi, belki de doğal olarak S12’nin en iyi özelliği. Bol miktarda odaklanmış gürleme ve güçlü orta bas vuruşuyla iyi bir uzantı sergiler. Basların sıkı, net veya sadece tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz.

Letshuoer S12

Genel olarak, S12’nin tonalitesinin frekans tepkisi arasında güzel bir denge ile meşru bir şekilde iyi olduğunu düşünüyoruz. Çözünürlük harika olsa da, görüntüleme oldukça hafif ve puslu bir yapıda. Sunum, diğer geleneksel sürücü konfigürasyonlarından çok farklı olduğu için ağırlık ve gerçekçilik duygusunu pek veremiyor. Yani bu kulaklığı monitör olarak kullanmak pek akıl karı değil. Ancak keyifli bir müzik deneyimi sunduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz.

Letshuoer S12

Ses sahnesi geniş olmaktan çok uzun ve yakın hissettiriyor. Genel olarak, ses sahnelemesinin ortalama olduğunu söyleyebiliriz. Diğer birçok düzlemsel manyetik sürücüden farklı olarak kabul edilebilir akort ve fonksiyonel tonalite sergiliyor. Fiyat açısından da rakiplerine göre çok daha uygun bir fiyattan satışa sunulan S12 için tam bir dinleme kulaklığı diyebiliriz.

Letshuoer S12

EQU tepkisi oldukça başarılı olan bu kulaklığı flat bir yapıya kavuşturmak için alt frekansları kısmanız gerekiyor. Mid konusunda ise planar’ın eksik olduğu noktalar hala törpülenememiş. Bu yüzden özellikle kadın vokallerde mid’i oynamanız gerekiyor ki doğru sesi duyabilin.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.