Otomobil Eylül 2, 2022 16:56

En Az Yakan Arabalar! Bu Modeller Yakıtı Sadece Kokluyor

En Az Yakan Arabalar! Bu Modeller Yakıtı Sadece Kokluyor

Yakıt fiyatlarının artmasıyla birlikte alıcılar artık en az yakan modellere göz atıyor. Bu modelleri sizin önünüze getirdik. İşte detaylar.

Son zamanlarda yakıt fiyatları yoğun artışlara maruz kalıyor. Mevcut araç sahipleri, araçlarının yakıt tüketimini düşürmek için elinden geleni yapıyor. Ancak yeni araç alacak kişiler ise en az yakıt tüketen araçlara yöneliyor. Eylül 2022 itibariyle  sizlere ülkemizde satılan en az yakan arabaları ve modellerin detaylarını sizlere sunuyoruz. Gelin merak edilen bu modellere göz atalım.

Eylül 2022 İtibariyle En Az Yakan Arabalar

Volkswagen Passat 2.0 TDI

Ülkemizde oldukça büyük şöhrete ve sevenine sahip olan Passat modeli, listemizin az yakan modelleri arasında yer alıyor. Passat, oldukça geniş bir sedan olmasına ve büyük/hacimli bir motor taşısa da oldukça verimli bir yakıt tüketimine sahip. Bu modelimiz 100 km’de yaklaşık 3.9 litre yakıt tüketimine sahip.

Fiat Egea 1.3 Multijet

Türkiye’de en çok satılan modeller arasında yer alan Egea, verimli yakıt tüketimiyle gözlere çarpıyor. Birçok farklı kasa tipiyle gelen Egea, 1.3 Multijet opsiyonunda 100 km’de ortalama 3.9-4.1 litre yakıt tüketimiyle karşımıza çıkıyor.

Citroen C4 1.5 BlueHDi EAT8

Fransız markası Citroen’in araçları, ülkemizde yüksek taleplere sahip. Dizel olmasıyla önümüze çıkan C4, taşıdığı motoruyla 100 km’de aşağı yukarı 3.8 litre yakıt tüketimine sahip.

Peugeot 2008 1.5 BlueHDi 6MT

Listemizin BlueHDi motorlu ikinci modeli Peugot 2008, ülkemizde son zamanlarda yüksek satışlarıyla gündeme çıkıyor. Bu ünlü araç 1.5 litrelik motoruyla 100 km’de ortalama 3.7 litre yakıyor.

Toyota Yaris 1.5L Hybrid

Listemizin son ve en az yakan modeli Toyota Yaris, verimliliği sayesinde ödül alan modeller arasında yer alıyor. Bu modelimiz 100 km’de yalnızca 2.8 litre yakıt tüketimine sahip.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.