Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 2, 2022 11:51

Android 12L ile Samsung Tabletlere Yenilikler Ekleniyor

Android 12L ile Samsung Tabletlere Yenilikler Ekleniyor

Google’ın büyük ekranlar için geliştirdiği Android 12L güncellemesi Samsung’un tabletlerine gelmeye başladı. İşte detaylar.

Samsung’un Galaxy Tab S8 serisi tabletleri, Android 12L tabanlı One UI 4.1.1 yazılım yükseltmesini alan ilk tabletleri olarak tarihe geçti. Geçtiğimiz günlerde belli başlı ülkeler için yayınlanan bu güncellemenin detayları bugün Samsung tarafından resmi olarak açıklandı. Yeni güncelleme Android 12L’deki birçok geliştirmeyi özetleyen kapsamlı bir değişiklik günlüğünün yanı sıra Ağustos 2022 güvenlik düzeltme ekini de içeriyor. Yeni görev çubuğu ve daha iyi bölünmüş ekran desteği gibi bunların çoğu, büyük ekranda aynı anda birden fazla şeyi yapmayı kolaylaştırıyor.

Samsung Android 12L güncellemesini çok sevdi

Android 12L, Galaxy Tab S8 serisinin yeniden tasarlanan görev çubuğunu gelişmiş çoklu görev özelliğiyle daha şık ve daha hızlı hale getiriyor. Bu, görev çubuğunuzu özelleştirme ve mevcut oturumlar arasında hızlıca dokunma olanağı sunuyor. Görev çubuğu, en son kullandığınız iki uygulamanızı hatırlar, böylece kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ekranı bölmek için iki veya üç uygulamayı görev çubuğundan sürükleyip bırakmanız yeterlidir. İki parmağınızla ekranın solundan, sağından veya altından kaydırarak bölünmüş ekranda yeni bir uygulama açmak için Galaxy Labs’de “Bölünmüş Ekran için Kaydır”ı etkinleştirmeniz yeterli olacak. Özelliği açmak için Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Laboratuvarlar > “Bölünmüş ekran için kaydır” seçeneğine gidin

Kullanıcılar ayrıca Uygulama Çifti’ni kullanarak tüm etkinlik setlerini görev çubuğuna kaydedebilir. Bölünmüş Ekran Görünümü, kullanıcıların özel ihtiyaçlarını karşılamak için yeniden düzenleyebilecekleri ve yeniden boyutlandırabilecekleri üç adede kadar uygulamayı aynı anda görüntülemelerine olanak tanıyor. Kullanıcılar, ekranları değiştirmeden etkinlikleri planlayabilir ve ayarları değiştirebilecek.

Android 12L, tüm uygulamaların açılır bir görünümde veya Bölünmüş Ekran Görünümünde açılmasına izin vererek, uygulamaları orantılı ve optimum şekilde daha büyük bir ekranda oluşturarak Galaxy Tab S8 serisinde desteklenen üçüncü taraf uygulamaların listesini genişletiyor. Güncelleme, ölçeklendirmek ve daha büyük bir ekrana uyum sağlamak için tasarlanmış daha geniş bir üçüncü taraf uygulamaları yelpazesi sunuyor.

Samsung’un açıklamasına göre bu güncelleme, Tab S8 serisi, Tab S7 serisi, Tab S7 FE, Tab S6, Tab S6 Lite ve Tab Active3 dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Galaxy tabletler için piyasaya sürülecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.