Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 1, 2022 17:35

Xiaomi 210W Hızlı Şarjı ile Yıldırım Gibi Çarpacak

Xiaomi 210W Hızlı Şarjı ile Yıldırım Gibi Çarpacak

Xiaomi 210W hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalışıyor. Bu teknoloji Android dünyasına yepyeni bir soluk kazandıracak.

Hızlı şarj teknolojisinde yine bir devrim yaşanacak. Bu devrimin adı yine Xiaomi olacak. Xiaomi’nin yeni bir rekora imza attığı haberi. Bu teknoloji piyasaya çıktığında dünyanın en güçlü ve en hızlısı olacak. 200W hızlı şarj vaat eden Çinli bir şirket olan iQOO, şu anda rekoru elinde tutuyor. Xiaomi 210W ile rakibini aştığını açıkladı.

Xiaomi, Xiaomi 11 Ultra ile bir dizi test gerçekleştirdi. Ancak şu anda küresel pazarda 200W şarj yer almıyor. Bunun nedeni ise henüz bilinmese de güvenlik gerekçe gösteriliyor. Aktarılan bilgilere göre bu şarj hızını kullanarak telefon yaklaşık 8 dakikada tamamen 0’dan 100’e çıkabiliyordu. Ancak bu süre artık 8 dakikanın da altına inecek.

Xiaomi 210W elektrik sağlayabilen hızlı şarjın yeni sertifikasını aldı. Söylenene göre; Xiaomi 210W hızlı şarj, akıllı telefonunuzu tamamen şarj etmek için 8 dakikadan daha kısa süre yeterli olacak.

Şarj cihazı sertifikayı aldığından, gerçekten piyasaya sürülebilir. Xiaomi’nin bu şarj teknolojisini hangi telefonda kullanacağı şimdilik belirsiz. 4.000 mAh kapasiteli bataryayı dakikalar içerisinde doldurabilecek olan bu teknolojinin Xiaomi 13 Ultra modelinde kullanılacağı söyleniyor.

xiaomi 13 pro

xiaomi 13 pro

Avrupa standartlarının üzerine çıkacak olan Xiaomi, bu teknolojiyi Avrupa pazarında pazarlayabilmesi için güvenli olduğunu kanıtlaması gerekecek. Pil teknolojilerinin yerinde sayıp, hızlı şarjların her yıl seviye atlaması oldukça üzücü. Umarız artık 10.000 mAh kapasite bir standart haline gelir ve telefonların şarj sorunları gerçekten kökten çözülür.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.