Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 1, 2022 15:51

Veri Satan Web Siteleri Bu Yöntemle Bulmak Çok Kolay!

Veri Satan Web Siteleri Bu Yöntemle Bulmak Çok Kolay!

Başımızı oldukça ağrıtan veri satan web siteleri hepimizin canını sıkar. Ancak bu siteleri bulmanın bir yolu mevcut. İşte detaylar.

Gmail’i aktif olarak kullanıyorsanız spam kısmında binlerce gereksiz ve kötü niyetli e-postalar görürsünüz. Bu e-postaların kaynağı ise veri satan web siteleri. Bu tür veri satan web sitelere kayıt olduğunuzda, web sitenin sahipleri verilerinizi satıyor ve kötü niyetli veya spam e-postalara maruz kalıyorsunuz. Ancak hangi web sitesinin veri sattığını bilemeyiz. Yine de, bunu öğrenmenin kolay bir yolu olduğu ortaya çıktı.

Basit Bir Gmail Yöntemiyle Veri Satan Web Siteleri Ortaya Çıkarın!

Verilerin çalınması veya satılması sonucu, mail adreslerine gelen kötücül e-postalar sebebiyle her gün binlerce kişi dolandırıcılığa veya virüslere maruz kalıyor. Milyonlarca dolar zarara sebep olan bu kötücül e-postaların kaynağının veri satımlarından geldiğini belirtmiştik.

Bir web sitesine kayıt olduğunuzda verileriniz satılabilir ve bu tür senaryolara maruz kalabilirsiniz. Hangi sitenin veri sattığını öğrenmenin de bir kolay yolu mevcut. Size bunu anlatalım.

Veri Satan Web Siteleri

Örneğin, e-posta adresiniz[email protected] olsun. Herhangi bir web sitesine kayıt olurken, kayıt e-postanızı şu şekilde yazın: [email protected].  Bu şekilde kayıt olsanız bile normal e-posta adresinize e-postalar kayıt olduğunuz siteden gelmeye devam edecek.

Bu e-posta adresini kayıt için kullandığımızda, eğer spam ve gereksiz e-postalar kısmına, yukarıdaki “+facebook” işaretli e-posta gelirse, o web sitesinin verilerinizi sattığını anlayabilirsiniz. Bu basit yöntemle birçok zarardan kaçınabilirsiniz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.