Akıllı Telefon Eylül 1, 2022 8:16

Sony Xperia 5 IV, Tanıtıma Saatler Kala Sızdırıldı

Sony Xperia 5 IV, Tanıtıma Saatler Kala Sızdırıldı

Gün içerisinde tanıtılacak Sony Xperia 5 IV modelinin basın görselleri sızdırıldı. Zarife bir kompakt amiral gemisi telefon karşımızda.

Sony Xperia 5 IV, Japon üreticinin bugün gerçekleştireceği etkinlikle birlikte resmi olarak tanıtılacak. Etkinliğe kısa bir süre kala telefonun basın görselleri ünlü sızıntı kaynağı Evan Blass (namı diğer @evleaks) tarafından gün yüzüne çıkarıldı. Serinin önceki modeline göre daha canlı renklerle karşımıza çıkan telefon bu yılın en iyi kompakt amiral gemisi telefonlarından biri olacaktır.

Yayınlanan görseller Xperia 5 IV’in şu an için siyaj, beyaz ve yeşil renklerde çıkış yapacağını gösteriyor. Etkinlikte daha fazla renk seçeneği görebiliriz. Öte yandan ilk bakışta Xperia 5 IV’te herhangi bir şeyin değişmediği düşünülebilir. Fakat ayrıntılara bakıldığında hafif eğri ve yumuşak hatlı kenar tasarımını fark edeceksiniz. Xperia 5 III’te daha köşeli bir tasarım yer alıyordu.

Sony Xperia 5 IV Başlıca Özellikleri

Telefonun şu ana kadar ortaya çıkan teknik özelliklerinden söz edelim. Xperia 5 IV modelinde 6 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip OLED ekran göreceğiz. İşlemci biriminde beklendiği gibi Snapdragon 8+ Gen 1 olacak. Telefon,  8GB RAM + 128GB ve 12GB RAM + 256GB şeklinde iki bellek seçeneğiyle çıkış yapacak.

Xperia 5 IV’ün arkasında Zeiss imzalı üç kamera yer alacak. Kameraların üçü de 12 megapiksel çözünürlüğünde görünüyor. 12 megapiksel OIS destekli ana kamera, 12 megapiksel ultra geniş açılı ve 12 megapiksel telefoto kamera.

Kutudan Android 12 sürümüyle çıkış yapacak telefonda 5.000 mAh büyüklüğünde bir pil göreceğiz. Serinin önceki modeline kıyasla 500 mAh’lık bir artış söz konusu. Stereo hoparlör, IP68 sertifikası ve kablosuz şarj desteği telefonun öne çıkan diğer özellikleri olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.