Akıllı Telefon Eylül 1, 2022 13:23

iPhone SE 4, Beklenen Tasarım Değişikliğini Gerçekleştirebilir

iPhone SE 4, Beklenen Tasarım Değişikliğini Gerçekleştirebilir

Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre iPhone SE 4 ile birlikte seride bir tasarım değişliğine gidilecek. Referans iPhone XR olacak.

Ünlü YouTuber Jon Prosser, muhtemelen gelecek yıl tanıtılacak iPhone SE 4 modeli hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Önceki iPhone SE serisi modellerin tümü iPhone 8’i referans aldı. Telefonların alt bölümde TouchID yer alırken, ekran kasa oranı günümüz koşullarının epey gerisinde kalıyor. Tasarım tarafında büyük değişimin iPhone SE 2022 ile gerçekleşmesi bekleniyordu, fakat bu olmadı. Gözler şimdi gelen yıl tanıtılacak iPhone SE 2023 modelinde.

iPhone SE 4 Büyük Bir Değişim Sunabilir

Kaynağın aktardıklarına göre bir sonraki iPhone SE,  iPhone XR modelini referans alacak. Arka bölümde tek kamera kullanımı sürecek, ön bölümde ise çentikli bir tasarıma geçilecek. Apple, iPhone 14 serisinde çentiğe veda ederken, iPhone SE serisinde henüz çentiğe geçecek olması olumlu bir gelişme olarak karşılanıyor. Sonuç olarak iPhone XR eski bir telefon olsa da, mevcut iPhone SE modellerine kıyasla daha modern bir görünüme sahip.

Öte yandan bir sonraki iPhone SE modeline Apple A15 Bionic işlemcisi güç verecek. Bu işlemci 7 Eylül’de tanıtılacak iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerinde yer bulacak. Geçen yıl yonga seti olan bu işlemcide ne gibi gelişmelerin sağlandığını Apple 7 Eylül’de bize gösterecek.

iPhone SE serisi, bütçe dostu Android telefonların korkulu rüyası olarak gösteriliyor. Dolayısıyla telefonda olumlu yönde yapılacak bir tasarım değişikliği serinin satışlarını katbekat artırabilir.

iPhone 14 Fiyatı Belli Oldu! Geçmiş Olsun!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.