iPhone Eylül 1, 2022 9:47

iPhone 14 Pro Çentiğini Çok Verimli Kullanacak!

iPhone 14 Pro Çentiğini Çok Verimli Kullanacak!

Apple’ın iPhone 14 Pro ile neler sunacağı ortaya çıkmaya başladı. Yeni çentik kullanıcılara daha efektif şeyler sunacak.

Apple, 7 Eylül’de karşımıza yeni iPhone modelleri ile çıkacak. Cupertinolu firma özellikle iPhone 14 Pro ile bu yıla damgasını vuracak gibi görünüyor. Hap şeklinde farklı bir çentik ile gelecek denilen bu model hakkında bugün yeni bilgiler ortaya çıktı.

iPhone 14 Pro çentikleri ve arayüzde nasıl oynayacakları hakkında ilginç detayları paylaşıldı. Kaynaklar telefon çalışırken iki yeni kesintinin tek bir kesintisiz kesinti gibi görüneceğini iddia ediyor. Buna ek olarak, Apple’ın planlarına aşina olan bir kaynak, iki çentik arasındaki boşluğun mikrofon ve kamera için gizlilik göstergelerini göstermek için kullanılacağını ortaya çıkardı. Bu değişiklik, Kamera uygulamasının kendisinin yeniden tasarlanmasına da yardımcı olacaktır.

iPhone 14 Pro ekranındaki çentikler arasındaki boşluk yazılım tarafından kapatılacak. Apple, iki çentik arasındaki alanı karartılacak. Bloomberg’e göre bu, “geniş tablet şeklinde bir kesik” olduğu yanılsamasını yaratacak.

Apple şu anda bir uygulama iPhone’unuzun mikrofonunu kullanırken ekranın sağ üst köşesine çok küçük turuncu bir nokta yerleştiriyor. Bir uygulama iPhone’unuzun kamerasını kullanırken yeşil nokta görünür. Apple, iPhone 14 Pro’da bu göstergeleri hareket ettirecek ve daha görünür hale getirecek. iPhone 14 Pro’daki iki ekran çentiği arasındaki ölü boşluk yeşil ve sarı gizlilik göstergelerini görüntülemek için kullanılacak. Son olarak, Apple’ın ayrıca Kamera uygulamasının, kontrollerin çoğunu ekranın üst kısmına taşıyacak bir yeniden tasarımını planladığı da söyleniyor.

iPhone 14 Pro

Flaş düğmesi ve Canlı Fotoğraf düğmesi gibi kontroller artık durum çubuğunda yer alırken, daha ayrıntılı fotoğraf ve video ayarları doğrudan ekran kesiklerinin altında yer alıyor. Bu değişiklik, kontrolleri yukarı kaydırarak ve bazılarını durum çubuğuna taşıyarak kullanıcılara kamera önizlemesinin daha geniş bir görünümünü verecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.