Akıllı Bileklik Ağustos 31, 2022 18:34

Xiaomi Band 7 Pro Türkiye Yolcusu! İşte Özellikleri

Xiaomi Band 7 Pro Türkiye Yolcusu! İşte Özellikleri

Xiaomi Band 7’ye kıyasla daha gelişmiş özelliklere sahip olan Xiaomi Band 7 Pro Çin dışına çıkıyor. Akıllı bilekliği Türkiye’ye bekliyoruz.

Xiaomi, temmuz ayı başında 12S akıllı telefon serisiyle birlikte gelişmiş özellilkere sahip bir de akıllı bileklik çözümüyle karşımıza çıktı. Xiaomi Band 7 Pro için aslında bir akıllı saat değerlendirmesi de yapabiliriz. Bir süredir Çin’de raflarda olan akıllı bileklik küresel belgelendirme kuruluşlarında onay almaya başladı. GPS destekli ilk Xiaomi Band serisi ürün AB uygunluk belgesi alarak çok yakında Avrupa’da satışa sunulacağının ipuçlarını verdi. Xiaomi bu bilekliği ülkemiz kullanıcılarıyla da buluşturacaktır. Peki Çin’de sadece 58 Dolar fiyattan satışa sunulan Band 7 Pro neler sunuyor.

Band 7 Pro geniş ekranı nedeniyle akıllı bileklikten ziyade daha çok bir akıllı saate benziyor.  Üründe 1.64 inç büyüklüğünde 456 x 280 piksel çözünürlüğe sahip dikdörtgen AMOLED ekran yer alıyor. Ekran aynı zamanda sürekli açık işlevine de sahip. Ortam ışığı sensörü ve 2.5D cam kaplama, 180’den fazla saat yüzü ekranın öne çıkan diğer özellikleri.

Xiaomi Band 7 Pro

Akıllı saatte sunulan sağlık özellikleri arasında tüm gün kalp atış hızı ve kan-oksijen takibi de yer alıyor. Bu özellik, kullanıcının SpO2 seviyeleri belirli bir eşiğin altına düştüğünde saati titretecek. Bunun dışında Band 7 Pro, kullanıcının hafif, derin ve REM uykusunun takibini de yapacak.

Fitness özelliklerine gelince, akıllı saat farklı zorluk seviyeleri sunan 10 koşu parkuru dahil olmak üzere 117 egzersiz modu desteğiyle geliyor. Ek olarak, kullanıcılar 14 profesyonel spor moduna erişim sağlayabilecek. Ayrıca atılan günlük adımlar, yakılan kaloriler ve diğer ölçümler için madalyalar kazanarak kullanıcının diğer arkadaşlarıyla rekabet etmesi sağlanmakta.

Yaklaşık bir saatte şarj olan Xiaomi Band 7 Pro’nun pili standart kullanımda 12 gün kullanım sunuyor. Yoğun kullanımda ise bu süre 6 güne düşebilmekte. Bağlantı ve navigasyon için akıllı bileklite GNSS desteği, NFC desteği ve Bluetooth 5.2 yer alıyor. Saat ayrıca 5ATM su yalıtımı sunmakta.

Xiaomi Band 7 Pro Özellikleri

 • 1.64 inç büyükülğünde 456 × 280 piksel 2.5D AMOLED dokunmatik ekran, 326 PPI, 500 nit’e kadar parlaklık
 • Android 6.0 ve  iOS 10.0 üzeri sürümleri destekler
 • Bluetooth 5.2, NFC ve GNSS’yi destekler
 • 5ATM (50 metreye kadar) Suya dayanıklılık
 • Optik kalp atış hızı ve kan oksijen sensörü, altı eksenli hareket sensörü
 • 5 otomatik algılama modu dahil 117+ egzersiz modu: Açık havada koşu, yürüyüş, koşu bandı, kürek makinesi, eliptik
 • Sürekli kalp atış hızı takibi, sürekli kan oksijen doygunluğu izlemenin yanı sıra 7/24 uyku takibi, Kadın sağlığı takibi vb.
 • Müzik kontrolü, uzaktan kamera kontrolü, hızlı mesaj yanıtlama, gelen arama uyarıları gibi akıllı kontroller
 • AOD destekli 180’den fazla yeni saat yüzü
 • Boyutlar: 44,7 × 28,8 × 11 mm;Ağırlık: 20.5g (bilek kayışı olmadan ağırlık)
 • Sensörler: Hızlanma sensörü, jiroskop sensörü, optik kalp atış hızı sensörü,
  ortam ışığı sensörü
 • 235mAh pil, standart kullanımda 12 güne kadar pil ömrü, şarj süresi yaklaşık 1 saat
 • Bileklik malzemesi: TPU; Bilek tokası malzemesi: Alüminyum alaşım
 • Ayarlanabilir bilek kayışı uzunluğu: 130-205 mm
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.