Mobil Ağustos 31, 2022 15:47

Motorola ve Xiaomi, Snapdragon 8 Gen 2 Savaşına Girdi!

Motorola ve Xiaomi, Snapdragon 8 Gen 2 Savaşına Girdi!

Mobil devleri Motorola ve Xiaomi, Snapdragon 8 Gen 2 kullanan ilk telefonu piyasaya sürmek için savaşta. Savaşın kazananı bakalım kim olacak?

Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti, Qualcomm tarafından neredeyse 1 yıl önce piyasaya sürülmüştü. Şimdi ise gözler, çip devinin bir sonraki amiral gemisi yonga setinde. Snapdragon 8 Gen 2 ismiyle gelecek olan yeni yonga setini kullanan ve piyasaya sürülecek olan ilk telefonun hangi markadan geleceği de oldukça merak ediliyor. Bu konuda Motorola ve Xiaomi, kaynaktan gelen bilgilere göre savaşa girmiş durumda. Gelin detaylara göz atalım.

Motorola, Snapdragon 8 Gen 2 Kullanan İlk Telefonu Kasım Ayında Piyasaya Sürebilir

Kaynaktan gelen bilgiler, Motorola’nın planlarını ortaya çıkardı. Ünlü bir sızıntıcının paylaştığı bilgilere göre Motorola, Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 yonga setini tanıttıktan sonra, bu yonga setini kullanan ve piyasaya sürülen ilk telefonu raflara sunacak.

Motorola

Bu bilgiye ek olarak, Xiaomi’nin de Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti kullanan telefonunu ilk olarak piyasaya sürmek için çabalıyor. Bunu mücadeleye şirket, Xiaomi 12 serisiyle girmişti. Ancak Xiaomi, Snapdragon 8 Gen 1’li telefonu ilk olarak piyasaya sürememişti. Snapdragon 8 Gen 1’li ilk telefon ASUS ROG Phone 6 olmuştu.

Şu anda Snapdragon 8 Gen 2 kullanan ilk telefonu piyasaya süren şirket hangisi olacak bilinmiyor ama gözler daha çok Motorola’da. Bu iki mobil devine ek olarak Samsung, Snapdragon 8 Gen 2’den Galaxy S23 serisini yakında tanıtacak. Ancak Samsung’un lansmanının bu iki devin tanıtımlarından sonra gerçekleşeceği düşünülüyor. Gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.