iPhone Ağustos 31, 2022 14:55

iPhone 14 Pro’nun Rengi Çok Eleştiriliyor

iPhone 14 Pro’nun Rengi Çok Eleştiriliyor

Apple’ın yeni canavarı iPhone 14 Pro, rengi ile pek beğenilmeyecek. Jony Ive sonrası Apple’a bir şeyler olmuşa benziyor. İşte detaylar.

Cupertinolu teknoloji devi Apple, 7 Eylül’de yeni ürünlerini tanıtacak. Bu ürünler arasında en çok merak edileni ise tahmin edeceğiniz gibi iPhone 14 olacak. Geçtiğimiz yıl firmanın mihenk taşlarını oluşturan ünlü tasarımcısı Jony Ive’ı kaybeden Apple, yine Ive ile çalışmaya dışardan da olsa devam ediyordu. Ancak Ive ile olan sözleşme yenilenmedi ve Ive resmi olarak Apple’dan elini eteğini çekmişti.

Ive’ın Apple’a destek vermemesinden sonra firmanın ne yapacağı merak ediliyordu. Bugün gelen bileğiler Apple’ın Ive’sız yapamayacağını gösteriyor. Konu ile ilgili sızıntı yapan kaynaklar, Apple’ın artık Pro ve Pro Max modelleri için imza mavi rengini sunmayacağını doğruladı. Bu yıl mavi yerine mor renk seçeneği sunulacak.

Daha önce yayınlanan bilgilere göre iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max, gümüş, altın, grafit, yeşil ve mor olmak üzere beş renkte sunulacak. Pro modeller için mor ise iPhone 14 ve iPhone 14 Max’ten daha parlak olacak. Yeni rengi daha önce canlı olarak gören Çinli kullanıcılar, onu eleştiriyor ve çirkin olduğunun ortaya çıktığını iddia ediyor.

iPhone 14

Daha önce Apple’ın iPhone 14 Pro’nun alüminyum ve paslanmaz çelikten yapılmış telefonlardan daha dayanıklı olacak titanyum versiyonunu sunacağına dair söylentiler vardı. Son haberlere göre Apple, iPhone 14 Pro’nun titanyum versiyonunu test etti ancak böyle bir telefonun maliyetinin çok yüksek olacağı ve seri üretimin zor olacağı sonucuna vardı.

Yani anlayacağınız Apple’ın yeni renk seçenekleri pek hoş görünmeyecek. iPhone XS serisinden sonra tasarım konusunda kendini sürekli tekrar eden ve telefonlarının hissiyatında premiumu terk etmeye başlayan Apple, bakalım bu hamlesi ile nasıl eleştirilecek?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.